Wpis z mikrobloga

Mój plan treningowy uzupełniający pod bieganie. Jestem ciekawy waszych opinii

3 obwody: p= 0:45'/3'

Trening A:
Półprzysiad ze sztangą x10
Wiosłowanie sztangą x10
Wykroki 2x8
Pompki 8/10x
Mosty biodrowe ze sztangą x10
Podciąganie nadchwytem x6

Trening B:
Bułgarskie przysiady 2x8
Wiosłowanie sztangą x10
Rumuński martwy ciąg x10
Wyciskanie sztangi leżąc x10
Mosty biodrowe ze sztangą x10
Wyciskanie hantla jednonóż 2x8 (z drugim hantlem utrzymywanym przy udzie)

  • 10
@rales: a co chcesz osiągnąć tym treningiem siłowym?

Wykroki 2x8

to znaczy ze na nogę po 8 powtórzeń?

3 obwody: p= 0:45'/3'

Chcesz zrobić wszystkie ćwiczenia z jednego dnia w jednym obwodzie i potem całość od nowa?
a co chcesz osiągnąć tym treningiem siłowym?


@TypowyXD: wzmocnić mięśnie, niwelować ryzyko kontuzji, aktywować partie, które w trakcie biegu niewiele pracują.

to znaczy ze na nogę po 8 powtórzeń?


@TypowyXD: tak - 8 powtórzeń na lewą stronę i 8 na prawą.

Chcesz zrobić wszystkie ćwiczenia z jednego dnia w jednym obwodzie i potem całość od nowa?


@TypowyXD: tak, wykonuje po jednej serii każdego ćwiczenia, 3 minuty przerwy, ponownie po
@rales: jak chcesz budować siłe, stabilizację i być lepszym jako biegacz to zrób ćwiczenia wielostawowe z listy ciężko w niskich powtórzeniach to wtedy wzmocnisz te mięśnie.

Robiąc obwodowo z przerwami jakie napisałeś to co najwyżej zrobisz sobie dobre kardio.
Między jedną serią a drugą minie 10 minut?

Jak już jesteś nastawiony, a raczej trener na kardio obwody to 3-4 ćwiczenia bez przerw pomiędzy i minuta przerwy po skończonym obwodzie.

Been there
@TypowyXD: Jezu nie czytaj kolego takich bzdur. Mozna robic rózne przysiady, boxy, pólprzysiady itp. Wszystko zalezy od celu treningowe. Połprzysiady jak najbardziej mozna wykonywac. Chłop chce być biegaczem a nie kulturysta czy cięzarowcem.
@HHokuss: naprawdę poczytaj, posłuchaj ludzi z doświadczeniem mądrzejszych.
Ja wiem ze w polskiej szkole przygotowania motorycznego jest beton i w umysłach ludzi.

Bo przecież wiadomo od niskiego zakresu powtórzeń to nabierze masy i straci mobilność jak owca XD.
Jego celem jest by był zdrowy i nie miał kontuzji. A to najlepiej się osiąga pełnym zakresem ruchu w przysiadzie.
"Bo przecież wiadomo od niskiego zakresu powtórzeń to nabierze masy i straci mobilność jak owca XD." Ładny beton tam u ciebie jesli myślisz ze tak wyglada moje rozumowanie