Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mieszkanie
Czy jest jakiś sposób znalezienia mieszkania do wynajęcia dla rodziny z Ukrainy? Na każde ogłoszenie odpowiedź że z Ukrainy nie. Mam znajomą która poszukuje mieszkania. Może ktoś z was ma coś 3 pokojowego.
  • 14
@stanley88: no to niezle tam macie. Ja w Krakowie dzisiaj wynajalem parze z ukrainy mieszkanie, bo wlasciciele wrecz nalegali na kogos ze wschodu - bo wszyscy ich znajomi mowia ze to solidni najemcy, jesli pracuja w korpo.
I ja tez mam taka opinie. Ukraincy/Białorusini którzy sa relokowani z korpo IT ze wschodu do polski, nie dosc ze zarabiaja chore pieniadze, to sa super najemcami.

Współczuje ogólnie. Jak cos, moge Ci polecic
Ukraincy/Białorusini którzy sa relokowani z korpo IT ze wschodu do polski, nie dosc ze zarabiaja chore pieniadze, to sa super najemcami.


@KromkaMistrz: w odróżnieniu od Polaków z IT którzy zarabiajo chore piniondze i srajo po ścianach i w tym mieszkajo...

jprd serio? miałeś ty kiedykolwiek doczynienia z czymś wyżej niż twój sąsiad Seba z patoosiedla?
@stanley88: i co olx, grupki moze nie znajdzie sie nic? I to bez pasozyta posrednika, wal ich. Za tyle znajoma najmuje i problemu z Ukraincami nie ma w ogole, tez kiedys byly obawy ale to juz ktorys rok leci i byli rozni z UA wlasnie.
@stanley88: Obstawiam, że pewnie występuje typowy problem jak w każdym innym środowisku. Patusów najbardziej widać i najbardziej zwracają na siebie uwagę.

W Holandii też widziałem Polaków, którzy robili chlew i to oni byli najbardziej widoczni a poza nimi była masa Polaków, którzy normalnie żyli i nikt ich nie zauważał. W Polsce pewnie jest podobnie, tych co robią ciągłe imprezy albo odwalają jakieś dzikie akcje, wszyscy widzą a te wszystkie spokojnie rodziny
@stanley88: 3k za 3 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu to trochę mało patrząc na to że wynajem całego mieszkania zamiast osobno pokojów jest bardziej ryzykowny. Coś #!$%@? polakom to jakoś wyjebisz ich na bruk usuwając okna z mieszkania, Ukraińcowi wywalisz okna z mieszkania to już przypominasz mu wojnę i wjeżdża uwaga czy inna interwencja a w tle ich zbombardowane mieszkanie w Charkowie