Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@F2f9TkqT5b: to jeszcze pomnóż to przez sprawność UPSa (od około 50 do 85%) i oraz kolejny raz przez współczynnik mocy czynnej podłączonych urządzeń (a to jest często pomijane). Jeżeli do upsa masz podłączone coś innego niż element rezystancyjny (tradycyjna żarówka, grzałka) to będziesz będziesz miał straty na mocy biernej, a tutaj współczynnik może być niemal dowolny, dla typowej przetwornicy możesz przyjąć 50%. Nie bez powodu w UPSach podaje sie moc pozorną
@Xargo1:

Mierzyłem stoperem. 19minut i 46 sekund.
Dodałem mu drugi aku który leżał w piwnicy też 7.2Ah, za pomocą konektorów. Mogłem kable tyłem wypuścić a tak jest dzura w obudowie którą zakleję taśmą. Zyskał 5 minut.

Eco Ever 500 LCD.
Pobór mocy normalnie to 12% a jak pracuje na baterii to 25%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@F2f9TkqT5b: 72Wh na akumulatorze przy 12V, na wyjsciu musisz wygenerować 230V, więc dochodzą straty na przetwornicy UPSa. Sprawność przyjmij 80%, więc masz z całego akumulatora do wykorzystania okolo 55 - 60Ah, o ile będziesz go rozładowywał do zera (a tak też nie będzie, bo elektronika odetnie go wczesniej). Mozesz założyć, ze przy tym zużyciu energii i na nowym akumulatorze pociągnął byś może z 10 minut więcej.