Wpis z mikrobloga

#gpw #newconnect #gielda

Kupiłem akcje pewnej spółki w ramach emisji nowych akcji (serii) .. 3 lata temu. Pierwszy raz w życiu kupiłem w ten sposób akcje i zastanawiam się czy nie ostatni, bo trwa to tyle, że przy tej inflacji przez te 3 lata to kurs musi go to the moon żeby to sie zwróciło (zawsze miałem łeb do interesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Od mniej więcej roku, widzę te akcje na konie maklerskim, ale mają inny symbol i nic nie można zrobić (sprzedać / kupić) - wygląda to tak jakby zostały zanotowane w systemie że są, ale jeszcze nie wprowadzone do obrotu (co zresztą jest +/- tłumaczeniem ze strony spółki).

Czy jako inwestor indywidualny, mam tutaj jakieś pole manewru? Rezygnacja z zakupu? Skarga? są w ogóle jakieś terminy maksymalne? A co jak zamknę konto maklerskie? albo będę chciał zamknąć?

Liczę, że na tak elitarne grono rekinów giełdowych, ktoś zna odpowiedź ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 5
@czlowiekwmasce: Słabo wygląda ta spółka, co ci przyszło do głowy żeby kupować ich emisję ? Nie potrafię ci pomóc ale to że akcje nie zostały wprowadzone do obrotu nie wróży nic dobrego. Pisałeś w tej sprawie do spółki? Jeśli to znaczną kwota to skonsultowałbym się z prawnikiem. Np takim działającym przy stowarzyszeniu inwestorów indywidualnych.
@DeoLawson: kwota nie jest duża, 2.5k. Kupiłem bo jak pisałem wyżej, mam łeb do interesów, mleko się rozlało :)

Oczywiście że pisałem do spółki, generalnie masło maślane: "no są problemy, albo były bo je rozwiązaliśmy, czekamy aż GPW/KRS/FBI/CIA/CBŚ dokończy proces.

Zastanawiam się ile to może trwać (maksymalnie - prawnie?) albo co mogę zrobić zeby się tego de facto pozbyć - no bo co jak oni to będą robić np 10 lat,
@czlowiekwmasce: Zawsze możesz sprzedać te akcje na umowę cywilnoprawna. Rozliczysz wtedy stratę. Ale powiem szczerze nie wiem jak wtedy z przeksiegowaniem akcji. Nie przerabiałem tego nigdy. Pisz do sii może się zainteresują i coś podpowiedza. Możesz też napisać do instytucji która utrzymuje to konto maklerskie czy jest jakiś sposób żeby je zlikwidować. Co do kursu akcji to ja bym się nie łudził. Tak na szybko to większość akcji spółki nie jest