Wpis z mikrobloga

Można wiele słów powiedzieć o modernizacji leoparda 2 pl w złym świetle(opóżnienie i brak dostaw części przez stronę niemiecką). Ale ten czołg wygląda przepięknie i chciałbym zobaczyć go w akcji na ukraińskich stepach(lub u nas za kilka lat oby do tego nie doszło) jak rozwala ruskie gówno w postaci t72 ( ͡° ͜ʖ ͡°) to taki tam post w związku z przekazaniem leopardów: https://youtu.be/L3qHY5p5lXc
#ukraina #wojsko #wojna
Mich9 - Można wiele słów powiedzieć o modernizacji leoparda 2 pl w złym świetle(opóżn...

źródło: comment_1673453853N9Gik7PRUXm6vU4LUksDnZ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaczypawlak: No chciałbym zobaczyć 2pl w akcji bo to udana modernizacja. Ja bym na miejscu polskiego rządu przesłał sprawne 2a5 a wszystkie 2a4 wyremontowal i sprowadził do standardu 2pl i schował w magazynach zakonserwowane. Ale patrząc na koalicje to najprawdopodobniej pojdzie leo 2a4
  • Odpowiedz
Ja bym na miejscu polskiego rządu przesłał sprawne 2a5 a wszystkie 2a4 wyremontowal i sprowadził do standardu 2pl i schował w magazynach zakonserwowane.


@Mich9: przecież tych 2PL to mamy tyle co kot napłakał, tak ten projekt idzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaczypawlak: Sorry błąd na dzisiaj w sluzbie jest 49 sztuk, ja jestem zdania ze to po 2026 roku pojedzie na ukraine. Leo 2a5 tez wyremontujemy wpadnie polska termowizja i tez na ukraine pójdą
  • Odpowiedz
  • 10
Według mnie do 2025 Polska może oddać wszystkie posiadane czołgi rodziny T-72 i Leopard. Jeśli dobrze pójdzie, to do 2025 będziemy mieli około 500 nowych i używanych czołgów Abrams i K2. Jest też duża szansa na kolejny kontrakt na Abramsy FEP. Wojny i tak nie będzie, jeśli będą zajęci walkami pod Bahmutem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mich9: Hola hola pomału. Oddawać to możemy jak będą wchodzić w linię brygady wyposażone w k2 i abramsy. Wejda w linię dwa plutony abramsow to wtedy możemy odpalić Ukrainie dwa plutony twardych albo leopardów
  • Odpowiedz