Wpis z mikrobloga

@ChartWuja tylko nie chwal się potem wszystkim, że te 40 czy 50 kilogramów mniej to Twoja zasługa. Po prostu zmniejszyli Ci żołądek i nie możesz już tyle żreć. Chociaż byś chciał.


Jak widać zmniejszenie żołądka u jednej osoby może spowodować pieczenie odbytu u innej osoby XD
  • Odpowiedz
@kwiatosz to tak nie działa, jak zacznie jeść spowrotem może rozciągnąć lajtowo żołądek i przytyc , to nie jest złoty środek że zmniejsza i już samo się schudnie tu potrzeba diety terapii często i zapieprzania
  • Odpowiedz
@kwiatosz nie, po prostu znam kilka osób po takim zabiegu, które potem chwalą się na lewo i prawo. Szkoda, że jak byli ulanymi grubasami z wielkim żołądkiem, to nie byli tacy mądrzy i chętni do poświęceń.
  • Odpowiedz
@ChartWuja: NFZ, prywata ? Opisz jak to wyglada .. ile ważysz, czemu zmniejszanie żołądka? czy próbowałeś sam to sobie ogarnać jakaś dietą .. Generalnie jestem ciekawy co jak i po co bo sam zjechałem z wagą 30kg ale że tak powiem "sam"
  • Odpowiedz
@czympyrympym: jak znasz faktycznie takie osoby to zapytaj o cała historię. To nie jest tak że ktoś waży 150 kg i mówi „czas schudnąć ale nie chce mi się ćwiczyć ani ograniczać żarcia, zmniejszę sobie żołądek”. Resekcja to ostateczność. I nie każdy sie do zabiegu kwalifikuje, jak lekarz uznaje że żołądek jest prawidłowy to zamiast zabiegu kieruje na intensywna terapie chudnięcia. Jeżeli jednak żołądek faktycznie jest za duży i jest kwalifikacja
  • Odpowiedz
@czympyrympym: no na pewno to inny wysiłek niż ograniczenie samemu z siebie
Ale mimo zmniejszenia wciąż możesz po czasie wcisnąć tyle czekolady ile warzyw jeśli chodzi o porcje i to już jest wybór

Mnie taka operacja przeraża
  • Odpowiedz