Wpis z mikrobloga

58 + 1 = 59

Tytuł: Mroczna materia
Autor: Blake Crouch
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788365521781
Tłumacz: Paweł Wieczorek
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 340
Druga książka w tym roku i drugie lekkie rozczarowanie. Z pewnością książka nie jest zła, czyta się to lekko, szybko i przyjemnie, historia jest dobra, wciągająca, może trochę schematyczna.
Całość to jedna wielka jazda bez trzymanki i gdyby nie obowiązki pewnie przyjąłbym ją "na strzał", a tak przeczytanie jej zajęło mi dwa dni. Co chwilę dzieje się coś, co pcha nas do kolejnego rozdziału, co chwilę jakieś fajerwerki, co chwilę zabawy czasem i dla mnie było tego za dużo. Może gdyby nie skupiać się na szczegółach, nie analizować, po prostu czytać i przyjmować wszystko jakim jest było by lepiej. Ja widzę tutaj zbyt wiele problemów logicznych czy rzeczy "które dzieją się same". I wiem, że pewnie wchodzenie zbyt głęboko nie wpisałoby się w konwencję, ale oczekiwałem trochę głębszego wejścia w przedstawione tutaj teorie, niż czegoś na poziomie wybiórczych interpretacji pojedynczych zdań z Wikipedii.
Jak ktoś ma problem z zastojem czytelniczym, jak ktoś zaczyna ze sci-fi, jak ktoś lubi czy oczekuje czegoś lekkiego - ja najbardziej. Dla mnie książka ostatecznie była tylko dobra i to tylko ze względu na końcówkę.

Prywatny licznik: 2/100

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Najmilszy_Maf1oso - 58 + 1 = 59

Tytuł: Mroczna materia
Autor: Blake Crouch
Gatunek: ...
źródło: comment_1673423500JXBoIyxqoXGkEnzYYyBZYd.jpg