Wpis z mikrobloga

Znalazłem ofertę na macbook air m1 z 60 cyklami na baterii (2020 rok) za 4400zł.

Co może pójść nie tak? Mam wciaż mbp z 2009 roku core 2 duo już odpalanie YT w full hd jest problemem.

Jakieś za i przeciw? Użycie mam rzadkie i głównie do przeglądania neta

#apple #macbook #laptopy
  • 25
  • Odpowiedz
@cwlmod: mhm w takim razie tylko podpowiem że cykle baterii nie mówią dokładnie że tyle razy był łądowany, bo jak był pod ładowarką non stop to się nie naliczają jak dobrze myśle :)
  • Odpowiedz
@Insiders: no tak ale wtedy też bateria się nie zużywa. 60 cykli w lapku który wytrzymuje ponad 10h to sporo. Gorzej jak leżał na 0% xD

Aaa, firma go sprzedająca daje gwarancje na rok. W moim obecnym lapku mam większy problem z baterią niż nawet powolnością. Kupowałem różne modele z green cell/power i wszystkie spuchły. Siedzę na oryginalnej 13 letniej baterii która trzyma 15 minut
  • Odpowiedz
@Insiders: Nowy kosztuje 5800zł chyba. Mogę kupić nowego lapka na windowsie z oledem który jest tez lekki (no ale nie aż tak ofc), a poza tym lubie maki
  • Odpowiedz
@cwlmod: Kupiłem rocznego Air M1 8/256 za 3500zł w super stanie. Za 4599 widziałem już wiele razy na promocji (najcześciej w RTVeuroAGD). Moim zdaniem warto szukać innego, tańszego lub czekać na promocje.

Warto pamiętać też, że aktualnie 8 GB może i jeszcze wystarcza, ale jeśli masz zamiar używać sprzętu długo to lepiej brać 16 GB.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Ja dałam za nowy bodajże 4800, więc powiem tak: sprzęt bardzo spoko i polecam, ale cena to niezbyt okazyjna. Chyba, że chcesz wymienić na już, a nowe kosztują z 1000 więcej. A i jak potrzebujesz windowsa to na nim można zainstalować w11 przez parallels desktop.
  • Odpowiedz