Wpis z mikrobloga

Nie wiem, jak dla mnie ta wojna jest od początku przegrana dla Ukrainy, nie wierzyłem w wyzwolenie Krymu i Donbasu, nie wierzyłem w to, że Putin zrezygnował z inwazji na Kijów. On cały czas chciał zaatakować Kijów, tylko gromadził siły i środki, a w międzyczasie w mediach zachodnich pompował narracje, jakby Ukraina już wygrywała i kolejne wsparcie, mogło zagrozić Krymowi i Rosja wtedy mogłaby rozważyć użycie atomu, więc zachód przestał wysyłać wsparcie w takich ilościach i teraz znowu z zaskoczenia Rosjanie biorą Ukrainę, ale wydaje się, że jest już za późno żeby ją dozbroić. Państwa NATO wystrzelały się z postradzieckiego sprzętu, a wyszkolenie Ukraińców na nowoczesny sprzęt zajmie za długo, z tego co się jakiś generał lotnictwa wypowiadał, to szkolenie podstawowe na F16 trwa 4 lata...
Niestety ale musimy się przygotowywać na posiadanie 1200 km granicy z Rosją, co nie jest dobrym indykatorem naszego rozwoju gospodarczego w przyszłości.

#wojna #ukraina
  • 16
więc zachód przestał wysyłać wsparcie w takich ilościach


@CzaryMarek: tak, zachód przestał wysyłać wsparcie w takich ilościach na podstawie narracji która panuje w mediach xD nawet sie nie starasz
@CzaryMarek: Zgodzę sie, że hurraoptymizm jest przesadzony. I że Ukraina nie wygrała jeszcze tej wojny, ale Rosja przegrywa tak bardzo, że bardziej się chyba nie da, ponosząc olbrzymie straty w ludziach, sprzęcie, gospodarce i wizerunku na świecie. Już nawet w Chinach przebąkują że Putina #!$%@?ło.