Wpis z mikrobloga

@ohyeahziomus: wahoo wlasnie. Przestalem juz licxyc w tym sezonie :P a o dziwo sezon ciagle sie nie skonczyl i kazdy w szoku.
Ot dla mnie zwyczajny dzien, wypad do wody z lekka grypa, 2h i spowrotem w domu ,:)

Jak sie wykuruje to juz chyba w tym roku tylko proba wbicia zyciowki lub rekordu EU zostanie.
Kolejna sztuka 27kg to juz za duzo byloby jesli nie ma z tego frajdy.
@Sorcerer001 Kawał ryby. Powodzenia. Mam chyba z 10kg w zamrażarce jeszcze :). W rejonie Pacyfiku mówią na tą rybę Ono, widziałem z miesiąc temu na bazarze ponad 50kg sztukę, ale złapana w siec.

Jest też jeden gatunek Gruppera przywleczony z Europy który rośnie bardzo duży i pływa na płytkiej wodzie tak powyżej 20m, ale nie można go jeść bo żywi się ukwialami które zatruwają jego mięso.
Ogólnie w Atlantyku ryby są lepsze.
@ohyeahziomus: zdevydowanie atlantyk ma ten potencjal ze zimniejsza woda powoduje mniejszy zakwit alg i rozwoj cygatoksyny w rybach. Co do Anisakis tutaj sie nie wypowiadam bo raczej mrozimy wszystko dla bezpieczenstwa. Aczkolwiek ciezko sie wspolpracuje z lokalsami nawet mimo znajomosci jezyka i zycia tutaj...

Do tego stopnia sa jak te osly iz nawet kiedy wpada ekipa pro lowcow spoza to zamiast chwytac okazje i sie ucxyc to siedza cicho i udaja
@Sorcerer001 No no Atlantyk najlepszy/najsmaczniejszy.

Więcej polowania i wiedzy dla ciebie :)

Gruppera nigdy nie upolowałem bo mieszkałem na Malcie a tam była umowa pomiędzy spearfisherami że się do nich nie strzela, do póki się populacja nie odbuduje, jeszcze kilka lat musi minąć nim się zregeneruje.

Na stałe chyba, od Marca tu jestem, ale z polowaniem nie jest za łatwo, bardzo silne prądy, ogromne fale rekiny, wciąż nie czuje się pewnie więc