Wpis z mikrobloga

@ohyeahziomus: wahoo wlasnie. Przestalem juz licxyc w tym sezonie :P a o dziwo sezon ciagle sie nie skonczyl i kazdy w szoku.
Ot dla mnie zwyczajny dzien, wypad do wody z lekka grypa, 2h i spowrotem w domu ,:)

Jak sie wykuruje to juz chyba w tym roku tylko proba wbicia zyciowki lub rekordu EU zostanie.
Kolejna sztuka 27kg to juz za duzo byloby jesli nie ma z tego frajdy.
  • Odpowiedz
@Sorcerer001 Kawał ryby. Powodzenia. Mam chyba z 10kg w zamrażarce jeszcze :). W rejonie Pacyfiku mówią na tą rybę Ono, widziałem z miesiąc temu na bazarze ponad 50kg sztukę, ale złapana w siec.

Jest też jeden gatunek Gruppera przywleczony z Europy który rośnie bardzo duży i pływa na płytkiej wodzie tak powyżej 20m, ale nie można go jeść bo żywi się ukwialami które zatruwają jego mięso.
Ogólnie w Atlantyku ryby są
  • Odpowiedz
@ohyeahziomus: zdevydowanie atlantyk ma ten potencjal ze zimniejsza woda powoduje mniejszy zakwit alg i rozwoj cygatoksyny w rybach. Co do Anisakis tutaj sie nie wypowiadam bo raczej mrozimy wszystko dla bezpieczenstwa. Aczkolwiek ciezko sie wspolpracuje z lokalsami nawet mimo znajomosci jezyka i zycia tutaj...

Do tego stopnia sa jak te osly iz nawet kiedy wpada ekipa pro lowcow spoza to zamiast chwytac okazje i sie ucxyc to siedza cicho i
  • Odpowiedz
@Sorcerer001 No no Atlantyk najlepszy/najsmaczniejszy.

Więcej polowania i wiedzy dla ciebie :)

Gruppera nigdy nie upolowałem bo mieszkałem na Malcie a tam była umowa pomiędzy spearfisherami że się do nich nie strzela, do póki się populacja nie odbuduje, jeszcze kilka lat musi minąć nim się zregeneruje.
  • Odpowiedz