Wpis z mikrobloga

Dziś testowałem giełdę Kraken. Początkowo miałem pewne problemy z wysłaniem EUR, dostałem kasy zwrot na konto - w nazwie odbiorcy w Revolucie wpisałem nazwę banku, a powinno być "Payward Ltd.". Ponowny przelew zrobiłem po godzinie 15 i szło jakieś 5 godzin. Podobno jest to Instant SEPA, ale wiem, że w popołudniowych i wieczornych godzinach to trochę gorzej działa - do stesowania następnym razem, czy faktycznie uda się szybciej dostać hajs.

Prowizja na maker wynosi 0.16% (vs 0.4% na Coinbase). Wypłata to staly koszt 0.00001 BTC (0,76 zł, nieznacznie taniej niż na Coinbase). Możliwość wypłaty po LN za darmo. Jak na razie chyba najtańsze miejsce do regularnego zakupu BTC.

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz CzulyTomasz - Dziś testowałem giełdę Kraken. Początkowo miałem pewne problemy z wysła...
źródło: comment_1673379960KEvTWk3z0GeGFamQzpEXh2.jpg
  • 12
@Big_Fomo: tak bardziej na poważnie, to bazując na moich predykcjach z sufitu raczej obstawiałbym spokojnie z 1.5-2 lata takiego mielenia w podobnej cenie, zanim cokolwiek się zadzieje, ale wiadomo, że rzeczywistość czasem brutalnie weryfikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maggotbrain15: z tego co widzę, to Bitpanda w niektórych przypadkach może być jeszcze bardziej opłacalna (chociaż akurat nie w moim). Fee 0% do 1000 EUR (potem 0.15% i się zmniejsza), ale wypłata kosztuje trochę więcej - stałe 0.00006 BTC (czyli jakieś 4,56 zł vs 0,76 zł na Krakenie).

Jeśli ktoś kupuje kwoty rzędu 100-200 EUR i chce regularnie wypłacać, to lepiej wychodzi Kraken, ale jeżeli jesteśmy coraz bliżej tych 1000 EUR