Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jak uruchomiłem dzisiaj auto zaświeciły mi się kontrolki, jedna to słynna check engine a druga vsc. Co to może być?

Nie mam za bardzo kasy a już kompletnie czasu żeby jechać z tym do mechanika, na dzisiaj żadnego z resztą nie znajdę. Ktoś się z tym spotkał? Mogę jeździć czy kategorycznie nie?

Auto: Toyota Yaris 2006, 1.3 VVTI
Dzisiaj wymieniony był olej i filtr oleju swoją drogą. Od mechanika do pracy w porządku, powrót jw.

#motoryzacja #checkengine
Pobierz Doso - Hej Mirki, jak uruchomiłem dzisiaj auto zaświeciły mi się kontrolki, jedna to ...
źródło: comment_1673359434LbwBSlRYFLw2cbTsRugP5k.jpg
  • 11
@Doso: Check, VSC i TC zapewne w toyocie oznacza błąd p0420 czyli problem z którąś sondą lambda. Moim zdaniem jeśli to jest to to można jeździć, tylko z tego co wiem nie masz wtedy właśnie VSC i TC.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Doso: jak miałeś dziś wymieniany olej to podjedź do tego warsztatu, może za free podłączą kompa i zajmą się błedami bo może wystarczy je tylko wykasować
@Karbon315: słowem wyjaśnienia, trafiłeś z kodem błędu, także czapki z głów, mechanik powiedział, że jakiś odczyt z katalizatora, ale auto musiałbym zostawić, może świece albo sonda do wymiany. Póki co zresetował i czekam aż znowu się pokaże