Wpis z mikrobloga

Rozstrzygnijmy to raz na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proszę żebyście jeszcze napisali model, ew. problemy, i jeśli one są to czy instalowaliście sterowniki na czystym systemie. To podobno rozwiązuje trochę problemów.

#pcmasterrace #amd #kartygraficzne

Jak działa twoja karta graficzna od AMD?

  • Nie mam zastrzeżeń, wszystko gra i buczy 37.5% (42)
  • Są drobne problemy 16.1% (18)
  • Jest dużo problemów 1.8% (2)
  • Niech mi zwrócą pieniądze, i płacą za ich używanie 2.7% (3)
  • Mam NVidię, AMD to gówno 42.0% (47)

Oddanych głosów: 112

  • 15
@mesje_labul: to ostatnia opcja nie ma sensu w takiej ankiecie, przecież wiadomo, że więcej ludzi ma Nvidie i raczej ciężko im zaakceptować fakt, że przepłacili jeśli chodzi o wydajność per watt, więc dla nich zawsze AMD będzie gownem, co by nie zrobili i jak dobrych produktów by nie wypuścili co jest smutne, bo monopol w żadnym przypadku nie jest dobry
@mesje_labul: Mam RX470 od chyba 5 lat, złota karta, nie żałuję ani złotówki. Przez cały okres miałem tylko raz problem ze sterownikami przy Battlefront 2, ale dość szybko to załatali. Niestety z tego co widzę to te nowsze karty z serii RX są dużo bardziej podatne na problemy.
RX6900 na czystym systemie. Zaraz po instalacji były problemy z jedną grą, ale po aktualizacji sterowników działało ok.
Miałem dziwne mulenie w Excel (serio), ale po wyłączeniu akceleracji sprzętowej w ustawieniach MS Excel ustąpiło. Mogło to wynikać z tego, ze jednocześnie mam często odpalone YT, MMO i Excela/PDFa.

Nie wiem jak że starszymi grami. Może tutaj znajdę jakieś problemy? Mam coś to zainstaluję, odpalę i może w końcu spotkają mnie te legendarne
@mesje_labul: siedzę na kartach radeon już od chyba 10lat i powiem szczerze nie bardzo wiem skąd te narzekanie na sterowniki się bierze :D
Przez ten czas miałem jednego Geforca i też było ok. A przerabiałem różne platformy cpu, był dwa razy intel i raz amd.

Większość narzekań pochodzi od ludzi co obniżają napięcie albo zwiększają zegar RAM i potem płacz, że system nie działa xD Jeśli chcecie grać bez problemów, czy
@mesje_labul: Okej, jako że w stacjonarce miałem GTX 660, którego później zmieniłem na RX 570 (a teraz wleciał RTX 3060) to pozwolę się wypowiedzieć - na GTX 660 zero problemów przez cały czas użytkowania, potem odinstalowałem stery, wsadziłem RX 570, zainstalowałem najnowsze nie-beta ze strony AMD, w żadne DDU czy czystą instalkę systemu się nie bawiłem. Karta świetna, wydajność za tę cenę nie do pobicia. Czy były problemy? Owszem, choć nie
@mesje_labul: Generalnie nie narzekam na AMD. Dekadę temu miałem GTX 660Ti ktora poza 1 przypadkiem nie miała problemów ze sterownikami. Od 2017 miałem RX 580 z tego co pamiętam to 2 razy wysrało mi Fortnite i nic poza tym. Od listopada 2022 mam RX 6700XT póki co bez problemowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mesje_labul: Ja niestety się zraziłem do AMD, ale pewnie po prostu trafiłem jakąś wadliwą sztukę. Komputer w 2015 roku kupiony z AMD Radeon R9 270. Po trzech latach zepsuła się po raz pierwszy, nie wczytywała obrazu po starcie systemu, prawdopodobnie zimne luty bo wskrzeszanie jej pieczeniem w piekarniku działało, potem dwa lata później znowu się zepsuło, znowu wskrzeszana i dwa lata później znów. Więc miałem z nią sporo problemów, oprócz tego
Przez ten czas miałem jednego Geforca i też było ok. A przerabiałem różne platformy cpu, był dwa razy intel i raz amd.


@mesje_labul: asus tuf RX6800 xt nówka kupiona za 3k , cewki piszczą, przy blokadzie na 60 fps albo 90 już nie... ale niestety zauważyłem że w VR widać pewne artefakty i ludzie również się na to skarżą
(ogolnie nie widać ich ale jak ktoś patrzy uważnie)
. ale ogólnie