Wpis z mikrobloga

mam nadzieję że będzie oznaczona kiedyś.

@wfyokyga: ktoś kto kiedyś ponoć pracował przy tworzeniu jednego z tych modeli miał kiedyś wspomnieć na plebbicie, że teraz dla odmiany pracuje nad narzędziami do automatycznego rozpoznawania AI artów. Więc może i od razu oznaczania
@wfyokyga: A też nie jestem fanem produkcji AI. Raz, że to produkuje AI, czyli pozbywamy się całego procesu tworzenia czegoś, co byłoby dziełem czyjejś wyobraźni, a dwa, że one wyglądają często słabo. Są przesadnie efekciarskie i sztuczne.
Ale no, z latami coraz bardziej będą przypominać to, co mogłoby zostać stworzone przez człowieka.
W sumie już teraz sztuczna inteligencja ogarnia temat rozmawiania na czacie lepiej, niż lochy z tindera, więc w kategorii
@wfyokyga: Pewnie tą inteligencję sztuczną obwarują zakazami i prawami, bo to za nowe zjawisko póki co. Zresztą co jest materiałem źródłowym do analizy dla AI, twórczość ludzi, pewnie bez zezwolenia twórcy, chodzi mi o obrazy 'digital paintingowe' od AI. Dalej żaden poważny twórca np. gier nie będzie chciał tego używać, tylko sobie zatrudni 'artystów' normalnych. Jeszcze dalej idąc nikt nie powiedział, że sami malarze nie mogą używać obrazków od AI jako
@wfyokyga: w sumie to zależy ci na efekcie, czy na procesie który do niego doprowadził? Gdyby takie, albo i znacznie lepsze grafiki były produkowane w procesie gdzie artysta ma wizję, opisuje ją jako parametr wejściowy a AI generuje następnie ulepszaną przez artystę grafikę aż do końcowego efektu, to już by było do zaakceptowania?

Ja myślę że zarówno w przypadku programistów jak i artystów, AI nie będzie tu żadnym elementem zastępującym, a