Wpis z mikrobloga

Ale mam bul pewnej części ciała od pewnego czasu o to, że w Polsce zlikwidowano kanał telewizyjny TCM. Owszem, jak byłem mały, to irytowało mnie przejście z Cartoon Network na TCM, ale nawet wtedy doceniałem tę magię starych, często czarno-białych filmów. Potem z biegiem lat coraz bardziej lubiłem TCM, do tego stopnia, że nie raz włączałem sobie jakieś randomowe filmy tam lecące i sobie oglądałem. A teraz, gdy z roku na rok coraz chętniej sięgam po stare filmy, to TCM w Polsce nie ma.

Mam polubiony ich profil na facebooku i dzisiaj wyskoczyło mi info, że puszczają filmy Kieślowskiego (rozumiem, że w USA). https://www.facebook.com/tcmtv/photos/a.202574775395/10160618880750396 Eh...

#film #filmy #tcm #telewizja #gorzkiezale #kiedystobylo
Pobierz Dawidk01 - Ale mam bul pewnej części ciała od pewnego czasu o to, że w Polsce zlikwid...
źródło: comment_1673302490iWEjDmerFFwgPODgjBeo02.jpg
  • 4
@Dawidk01: pamiętam jakie sztosy puszczali wtedy na tym kanale. Ale zastanawiam się czy dzisiaj po prpsru nie puszczaliby tam na polskim kanale Znachora co drugi dzień na przemian z Konopielką... tak jak robi to reszta konkurencyjnych programamów od polastowskich, przez te od Canal+, Stopklatek, Paramount, Kino Polska i reszty...

Swoją drogą ciekawe czemu TCM wycofał się z polskiego rynku telewizji kablowej i to dość wcześnie kiedy ta dopiero zaczęła się na
@Dawidk01: nie tylko z USA, były też jakieś włoskie produkcje, francuskie i czasami egzotyka typu bałkaby czy japonia. Ogólnie chyba to na co skupowane były prawa do dystrybucji. Ale bardziej chodziło mi o to, czy jeśli TCM dożyłoby dzisiejszych czasów na polskim rynku to jakość ich oferty pozostałaby na takim poziomie czy po prostu poszliby jak reszta dzisiejszych filmowych kanałów od filmbox zaczynając przez stopklatki i podobne, po kino polska czy