Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że człowiek który chciałby wrócić do swojej ojczyzny i aby trochę pozytywów usłyszeć i trochę otuchy oraz motywacji, że w Polsce TEŻ SIĘ DA to zamiast tego słyszy tylko jaki ten kraj zły, biedny i ogólnie wszystko co najgorsze ()

Później przez to nic tylko lapie doła i sam zaczyna dostrzegać tylko minusy życia tam.

Tak samo nie motywuje to jak słyszy się, że coraz to więcej ludzi podobno wyjeżdża z Polski.
Nie wiem tylko czy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że w pojedynkę na zachodzie też nie ma kokosów i bez specjalizacji na minimalnej krajowej żyje się jak śmieć bo jedyne na co takiego człowieka stać to wynajem pokoju.

Czasami sam się gubię i nie wiem co gorsze: wegetacja w Polsce czy na zachodzie?

Takie tam przemyślenia mnie naszły, którymi chciałem się podzielić.

#emigracja #uk #anglia #przemyslenia
  • 48
  • Odpowiedz
  • 0
@Euthymol 5 lat i resety wystarcza. Jeśli po 5 latach bym nie wrócił tzn, że napewno nie wrócę bo za stary zaczynam się robić na przewracanie swojego życia do góry nogami co 5 lat. I szczerze to nie mam motywacji i chęci żeby robić obywatelstwo.
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: ja od początku walczę ze sobą co robić po studiach, ciągnie mnie do PL, ale tez nie dałem szansy jeszcze UK jeśli chodzi o dorosłe życie po studiach itd, i tak człowiek żyje na dwa fronty
  • Odpowiedz
Narzekanie w PL jest bardzo duzym problemem, czesto ludzie ktorzy narzekaja zyja o wiele lepiej niz mieliby na emigracji ale tego nie zauwaza do poki nie sprobuja… Osobiscie spedzilem 11 lat w IE, 6 lat w NL, teraz jestem w CZ od ponad roku i powoli planuje powort do PL :) jak to mowia wszedzie dobrze gdzie nas nie ma takze jakos nie martwie sie specjalnie zyciem w PL
  • Odpowiedz
  • 1
@hayawari ja walczę ze sobą od 4 lat prawie. Zawsze motywacja dla mnie była moja rodzinka która jest w Polsce a teraz doszła dziewczyna więc w końcu będę musiał podjąć pewnie działania w tym kierunku więc czerwiec wielce prawdopodobne jest moim miesiącem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: U nas final mial byc w PL i tak powoli przeprowadzalismy sie coraz blizej. Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze mozna wiele lepiej zarobic i latwiej mieszkac w CZ niz w IE :)
  • Odpowiedz
  • 5
@Mr_Rolex

Dlatego nie ma co pytać innych. Jak ktoś jest całe życie zafiksowany na pieniądzach, to będzie #!$%@?ł kocopoły, że bez 15k netto to nie masz czego szukać.

Dziwnym trafem jedni z najszczęśliwszych ludzi jakich w Polsce znam wcale nie pracują w IT, ani nie zarabiają niewiadomo jakich pieniędzy. Są to ludzie, którzy dbają o zdrowie, mają jakieś hobby i należą do społeczności gdzie są akceptowani. Też kiedyś myślałem, że jak wyjadę
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex: najlepsze jest życie, a nie wegetacja. I tam gdzie Ci się podoba, a niekoniecznie na wygnaniu. Także, jeśli wegetujesz i nie podoba Ci się gdzie mieszkasz, to zmień coś i to już.
  • Odpowiedz