Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że człowiek który chciałby wrócić do swojej ojczyzny i aby trochę pozytywów usłyszeć i trochę otuchy oraz motywacji, że w Polsce TEŻ SIĘ DA to zamiast tego słyszy tylko jaki ten kraj zły, biedny i ogólnie wszystko co najgorsze ()

Później przez to nic tylko lapie doła i sam zaczyna dostrzegać tylko minusy życia tam.

Tak samo nie motywuje to jak słyszy się, że coraz to więcej ludzi podobno wyjeżdża z Polski.
Nie wiem tylko czy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że w pojedynkę na zachodzie też nie ma kokosów i bez specjalizacji na minimalnej krajowej żyje się jak śmieć bo jedyne na co takiego człowieka stać to wynajem pokoju.

Czasami sam się gubię i nie wiem co gorsze: wegetacja w Polsce czy na zachodzie?

Takie tam przemyślenia mnie naszły, którymi chciałem się podzielić.

#emigracja #uk #anglia #przemyslenia
  • 48
  • Odpowiedz
Byś pojechał na północ i zarabiał tyle samo, a zamiast najmu pokoju byś miał swojego 1 bed flata


@mynameis60: i depresję od zimna, deszcze i braku światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex , @ollsonn

weź ziom nie gadaj takich głupot. W Polsce jest fajnie jeśli cię stać by było fajnie. Polska jest fajna jak się ma pieniądze i czas. Ja gdybym mógł zarobić te 20.000zł w miesiącu na rękę od razu bym się pakował i wracał. Z tych 15.000 ...3000 by szło na kredyt hipoteczny , kolejne 3000 rachunki za auto w leasingu plus prąd gaz itd .... Jakieś 1000 na kina ,
  • Odpowiedz
  • 1
@zomowiec mordo to że Ty masz co dzieciom odkładać to nie znaczy że inni mają xD widzę z obserwacji jak ludzie tutaj cudownie żyją i wynajmują swoje domy na pokoje żeby mieć właśnie lżej bo inaczej większość ich wypłat by była by pochłonięta przez wynajem rachunki i życie. A Ty widzę z tych co to 20k to minimum żeby wyżyć XDDD Co do 4k to wątpisz w to że kierowca tyle w
  • Odpowiedz
@Mr_Rolex weź jak to domy na pokoje ? Takie akcje tylko w Londynie odchodzą a Londyn to miasto państwo i nie odzwierciedla życia w UK ..

Nie zarabiam kokosów wielkich , żona robi tylko parę godzin dziennie ale na kredyt i wszystkie rachunki pracujemy 6 dni mieszkając w swoim własnym 3bed

Nie wątpię że masz.4000 .. wątpliwe jest zarabiać tyle a nadal uważać że w UK się za tyle ciągle wegetuje :)
  • Odpowiedz
  • 0
@zomowiec a czy ja napisałem, że ja wegetuje? Czytaj ze zrozumieniem. Jest to tylko przemyślenie obserwując co widzę szczególnie u ludzi którzy są ANTY POLSCY a żyją jak szczury w UK mówiąc jak cudownie im jest w uk. Ja nigdy tutaj nie wegetowalem. Moje zarobiki są różne bo jestem samozatrudiony ale sam możesz sobie policzyć widząc stawki dla kierowców które teraz są już trochę niższe niż były np rok temu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prsliwa: jak rynek pracy wygląda w Czechach? Byłem kiedyś w Pradze i mi się strasznie podobało, ja też testuje oprogramowanie, a ty co dokładnie robisz? Co się przydaje?
  • Odpowiedz