Wpis z mikrobloga

Mirki, dajcie plusa na otuchę. Po 12 latach rzucam palenie. To nie jest postanowienie na nowy rok, ale akurat ten dzień jest dla mnie wyjątkowy z pewnych powodów, a że kończy mi się paczka to chcę, żeby to była moja ostatnia paczka w życiu. Mam za sobą wiele nieudanych prób, wiem, że będzie ciężko, ale jak nie teraz to nigdy. Piehtolę, nie palę. #papierosy #rzucampalenie #rzucaniepalenia #piehtoleniepale
  • 17
@Martino9876: Dzięki. Najgorsze jest to, że nie wiem jak zareaguję na duży stres. O ile mogę przebywać wśród znajomych palaczy i radzę sobie z takim typowym, codziennym stresem, o tyle jak wydarzy się coś grubego to nim się obejrzę a już paczka kupiona. Pół roku to mój rekord bez dymka.
@piehtolenierobie: a to masz trochę inaczej jak ja, ja traktowałem palenie jako wypełnienie mojego dnia kiedy nie mam co robić, do towarzystwa lub kiedy muszę się nad czymś skupić w pracy. I już 12 dzień nie palę jakoś sobie radzę póki co, nie pamiętam kiedy miałem tak długą przerwę od palenia. Palone było około paczki dziennie, a Ty ile palisz na dzień?
@Martino9876: Ja właśnie palę, bo czuję taką potrzebę, a nie dlatego, że nie mam co robić. Też schodzi około paczka na dzień, zazwyczaj wystarcza. No i ostatnio jak już wiedziałem, że będę chciał dziś rzucić to stopniowo ograniczałem do połowy paczki.
No właśnie, każdy ma jakoś inaczej z paleniem i powodem palenia. Podziwiam, że dałeś rade ograniczyć do połowy paczki, ja jak już zapaliłem pierwszego w dniu to tego nie kontrolowałem. Zobaczysz jak będzie jutro najgorszy pierwszy dzień później w miarę luzz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piehtolenierobie: Rzucanie palenia jest proste . Rzucałem już dziesiątki razy ( ͡º ͜ʖ͡º) Polecam tabakę i e-papierosa. Kup jakąś lekką tabakę (nie žádný redbull!) i nawet jednorazową ecigaretu. Mi pierwsze tygodnie pomagała tabaka, później posilkowalem się już epapierosem. W pracy używałem.... Nie wiem jak to będzie po polsku. Dosłowne tłumaczenie to nikotynowe poduszki. Ale krótko i tylko na początku rzucania. Później po nich kręciło mi się
Pobierz kureci_paratko - @piehtolenierobie: Rzucanie palenia jest proste . Rzucałem już dzies...
źródło: comment_1673208901B2XJ9L7K1tR48c86sTmMxK.jpg
@piehtolenierobie: nie ma zadnych zamiennikow , itd po prostu caly czas wbijaj do glowy ze nie mozesz i tyle , ogladaj jak najwięcej materialow o rzucaniu i skutkach palenia , tak zeby mozg sobie utrwalal ta informacje , trzymam kciuki
@Eftef: Biegam regularnie i chodzę na siłownię, ale to nie jest ucieczka od palenia. Mało tego, zwłaszcza bezpośrednio po bieganiu najlepiej mi się paliło, bo organizm domagał się duużych haustów powietrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Orinosuke: Ja mam kilka prób za sobą, niektóre trwały po kilka miesięcy (max pół roku) i wszystkie były nieudane, kiedy zostałem narażony na silny stres. Na co dzień nie doskwiera mi jakoś strasznie ten brak papierosa, tzn jest takie uczucie, że niby jestem najedzony, pić mi się nie chce, srać mi się nie chce, a jednak jakaś potrzeba fizjologiczna pozostała do zaspokojenia. I właśnie wtedy przypominam sobie, że jednak nie palę
@piehtolenierobie: a chyba, że jesteś doświadczonym zawodnikiem. To nie wiedziałem. W takim razie ja to amator, ale oby raz a porządnie. NIe mniej jednak spróbuj przeczytać jeśli tego wcześniej nie robiłeś. Może akurat pomoże :D
@piehtolenierobie: bo to chodzi o nawyk , wypracowałes sobie taki mechanizm w mozgu , ze po wysliku nalezy ci sie nagroda ,poczytaj o ukladzie nagrody i sprobuj to jakos zastapic , trzymam kciuki ze sie uda .