Wpis z mikrobloga

Lecimy z kolegami w lutym na urodziny do Pragi. Jakieś protipy. Typowo imprezowo, więc bez parcia na zwiedzanie. Będziemy tam 5/6 dni. I mam kilka pytań.
1.W sklepach lepiej mówić w sklepach itd po polsku czy angielsku? Który z jezykow jest łatwiejszy dla zrozumienia dla nich? Jak stoją z angielskim?
2. Skąd najlepiej ogarnąć zioło/hasz?
3. Czy znacie jakieś fajne bary np. z shiszą czy restauracje które koniecznie należy odhaczyć?
4. Na coś uważać?

5. I ogolnie za jakiekolwiek porady byłbym wdzięczny :)

#czechy #narkotykizawszespoko #praga #turystyka #wakacje
  • 14
  • Odpowiedz
jeśli chodzi o zioło to najprostsza opcja idziesz gdzieś w centrum ulica i jeśli wyglądasz na potencjalnego klienta to panowie o ciemniejszej karnacji sami do. ciebie podejdą. jeśli nie to sam rozkmin kto będzie miał i podejdź i zagadaj po angielsku, ewentualnie idź do jakiegoś baru
  • Odpowiedz
@hayawari nie pamiętam, wychodziło chyba z 20% drożej niż w Polsce jak byłem z 4 lata temu. z tym że cena za sztukę od razu spadała przy 3,5,10. przy 5 bodajże już wychodziło za gieta koło 50 ziko albo mniej
  • Odpowiedz
1.W sklepach lepiej mówić w sklepach itd po polsku czy angielsku? Który z jezykow jest łatwiejszy dla zrozumienia dla nich? Jak stoją z angielskim?


@hayawari: W Pradze moim zdaniem lepiej po angielsku - każdy tam ten język zna. Mówię to jako osoba, która mieszka w Czechach i bywała zarówno w Pradze, Brnie i w wielu innych miastach. O ile w regionach przygranicznych (Ostrawa, Cieszyn czy Liberec) dogadasz się w miarę ok
  • Odpowiedz
@hayawari: Ziólko to polecam z pubu Shotgun, wpisz sobie w google pub shotgun praga to Ci się pojawi, sporo opinii w google od polaków mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tylko wiadomo, najpierw trzeba zamówić piwko i wypić)
  • Odpowiedz
@hayawari: kupujesz piwko i pijesz najpierw zawsze, przy barze jak ja byłem to siedział typek i do niego podbijałeś, ewentualnie zapytaj barmana jak już wypijesz piwko to Ci powie do kogo podbić, jak ja byłem to minimum 2g trzeba było wziąć ale cena podobna jak u nas, jarać możesz w środku
  • Odpowiedz
@hayawari: no i tam nie było tak że wchodzisz normalnie do lokalu, jest dzwonek i dzwonisz, oni na kamerce Cie widzą i guziczkiem drzwi otwierają, więc żebyś czasem nie pomyślał że zamknięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz