Wpis z mikrobloga

tl;dr - jakiś pomysł jak odblokować Redmi 9 po 'resecie', jak zapomniało się adresu mail gmail na który było konto?

Pacjent - Redmi 9. Po przywróceniu ustawień fabrycznych okazuje się, że trzeba znać adres email na który był zarejestrowany telefon. W sesrwisie oficjalnym xiaomi powiedzieli, że to po jednych z zakutaliacji 'feature' jak w Apple chroniące przed kradzieżą. Sztuczki z Google nie pomagają (cofnięcie się do ustawień, wyszukiwarnie youtube itd.).

Jakiś prosty pomysł jak chociaż "przypomnieć" sobie ten adres? Właściciel telefonu wcześniej nawet mówił, że nie ma skrzynki gmail (pewnie założona po kupieniu telefonu), okazuje się że ma min. dwa i to nie są te właściwe.

-- po podaniu adresu pomocniczego przychodzi na WP.pl kod, ale żeby go użyć... trzeba znać adres mailowy (nawet nie hasło do niego...),
-- po wielokrotnym zapytaniu: "czy z tego adresu/telefonu był kiedyś wysyłany email" (np. życzenia, zdjęcie komuś aby zapytać się o adres z jakiego przyszło): NIE
-- znane numery telefonu nie przujmują,
-- udało już się dwa razy zablokować telefon na 48h

Jakaś sztuczka/ew. proste rozwiązanie przychodzi Wam do głowy?

#android #xiaomi #redmi9
  • 5
@bachus serio ktoś robi reset telefonu bez usunięcia konta googla? Jeżeli bootloader nie był odblokowany to chyba nic z tym nie zrobisz bo teraz go nie odblokujesz.
@sberatel: w teorii "jestem techniczny", ale w życiu bym nie pomyślał, że tak to działa - nawet jakbym swój xiaomi chciał komuś dać, to pewnie bym usunął zdjęcia, prywatne dane itd. z myślą, że na końcu reset do ustawień fabrycznych i tak usunie konto gmail; nie wiedziałem o tym zabezpieczeniu w słuchawkach xiaomi - ale nie powiem, podoba mi się, obniża to sens aby kradli telefony. Człowiek całe życie się uczy
@bachus: napisz do micenter.pl czy ci tego zdalnie nie zrobia, oczywiscie za $. Tylko ze oni beda chcieli potwierdzenia zakupu telefonu, zeby nie odblokowac czesc z kradziezy.

Konto xiaomi po fabrycznym zostaje i to juz od bardzo dawna. To wlasnie zrobione jest ala applowskie zabezpieczenie.
Mozna to obejsc, ktos w tagu pytal o to pare tygodni temu, pisal pozniej ze jakis hindus czy kto tam tez ogarnie wlasnie za kase.

Nie