Wpis z mikrobloga

No cze

Problem: na telewizorze Philips 50puh6400/88 nie można zalogować się na konto google (przy każdej próbie przy poprawnej kombinacji login/haslo pojawia sie komunikat o nieprawidlowych danych logowania)

Mojej siostrze przydarzył się następujący przypadek podczas korzystania z telewizora:
Przy korzystaniu z Netflixa przestały działać przyciski nawigacyjne pilota. Telewizor odłączono od prądu. Po włączeniu pojawił się komunikat o treści mniej więcej: "NIEKTÓRE APLIKACJE NA URZĄDZENIU TRZEBA ODINSTALOWAĆ". Kliknięto przycisk "ANULUJ". Odłączono telewizor od prądu. Po włączeniu telewizora pokazała się ikonka Androida z napisem mniej więcej: "TELEWIZOR DZIAŁA W TRYBIE AWARYJNYM". Kliknięto przycisk "OK". Pokazał się symbol Androida z komunikatem mniej więcej "USUWANIE W TOKU". Po zakończeniu telewizor zresetował się - trzeba było na nowo ustawiać język, programy itp.

Obecnie zainstalowano:
Android 5.1.1
Oprogramowanie producenta QM152E.0.7.70.0

Próbowano:
- logowania zarówno kontem z weryfikacją jedno jak i dwuetapową (ten sam skutek)
- instalacji aktualizacji oprogramowania poprzez pendrive (okazało się, że już zainstalowana wersja jest najnowsza)

Dodatkowe informacje:
- problem z logowaniem do konta google występował wcześniej. Rozwiązywałem go za pomocą logowania do konta google przez Youtube - dochodziłem do etapu, gdzie GUI logowania było już inne i mogłem swobodnie zalogować się żądanym kontem.
- obecnie aplikacja Youtube na telewizorze tuż po otwarciu wyświetla błąd "TA CZYNNOŚĆ JEST NIEDOZWOLONA". Pozostałe aplikacje google (w tym sklep play) żądają logowania do Google przez standardowe GUI

Jakieś pomysły? Z góry dzięki
#elektronika #philips #telewizory #naprawa #google
  • 2
  • Odpowiedz