Wpis z mikrobloga

Dług alimenciarzy rośnie na poziomie 2mln dziennie, prawo jest dziurawe, bo chłopa zamkną za alimenty, a państwo i tak płaci, ja rozumiem, że niektóre baby to k#rwy i ojcowie nie chcą dawać alimentów, bo pewnie przewali na swoje widzimisię, co o tym sądzicie, jak to zrobić żeby było dobrze?
  • 27
@gorzki99 ale to jest problem systemowy a nie alimentów jako takich. Mylisz skutek z przyczyną. Tym bardziej że nie zawsze osoba, która lepiej zarabia będzie w ogóle potrafiła zadbać o dziecko, niezależnie od tego czy będzie to kobieta czy mężczyzna. Ot, przytaczając znowu przykład kierowcy ciężarówki, to nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić jak osoba której często tygodniami nie ma w domu, bo jeździ po całej Europie, miałaby sprawować całodobową opiekę
to nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić jak osoba której często tygodniami nie ma w domu, bo jeździ po całej Europie, miałaby sprawować całodobową opiekę nad dzieckiem, szczególnie kilkuletnim. Dlatego Twój pomysł jest nie do realizacji


@DziobakApokalipsy_: I dlatego w przykladzie jest klauzula. NIe chcesz sprawowac opieki to placisz alimenty.

Chcesz sprawowac to musisz ja zapewnic. Gdzie przez zapewnienie rozumiem LACZNIE zapewnienie wychowania jak i zaspokojenia potrzeb finansowych.

Jaknajbardziej jest
@gorzki99 ale co jeśli taki ojciec jeżdżący po całej Europie chce sprawować opiekę i zarabia lepiej niż matka? Albo jeśli chcąca sprawować opiekę matka wali ścieżki koki i bije dziecko kablem, ale jednocześnie jest dyrektorem banku i zarabia znacznie lepiej niż ojciec?
ale co jeśli taki ojciec jeżdżący po całej Europie chce sprawować opiekę i zarabia lepiej niż matka?


@DziobakApokalipsy_: Dlatego napisalem o 2 warunkach LACZNIE spelnionych.

Albo jeśli chcąca sprawować opiekę matka wali ścieżki koki i bije dziecko kablem, ale jednocześnie jest dyrektorem banku i zarabia znacznie lepiej niż ojciec?


Tu ju nawet nie trzeba zgadywac. Sad jej przyzna opieke.
bo akurat taki stan mamy dziś XD


@DziobakApokalipsy_: No wlasnie ze nie mamy. Pisalem o 2 warunkach rozpatrywanych lacznie.

A mamy przydzielanie z automatu matce i obciazanie finansowe ojca.

Nawet jak ojciec spelnia oba warunki (a matka ani jednego) to dziecko jest przydzielane matce. Ponad rok kumpel musial walczyc o przyznanie praw mimo ze spelnial oba warunki a matka zadnego - dziecko zostalo przynane jej.

Gehenna i droga przez meke ale
@gorzki99 no ale to już się zgodziliśmy że problem nie leży w przepisie tylko w głupocie sądów. I z tym się zgadzam, że wiele sądów nie rozpatruje w ogóle takiej możliwości, żeby przyznać ojcu opiekę nad dzieckiem. Choć to też już się powoli zmienia, a przynajmniej tak to wygląda z mojej obserwacji. W pozostałej kwestii, możesz mi wierzyć, twoja propozycja nie wnosi nic nowego ponad to, co przepisy mówią dziś.