Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 218
@ChickenDriver: ale nie wyprodukujesz go nigdzie indziej niż w Maranello, które może zawołać każda cenę, bo nie w jego interesie jest zapewniać części zamienne do aut na które jest większy popyt niż podaż.
Przecież wprodukowanie tego zderzaka nawet jako jednej, jedynej, wyjątkowej nie kosztuje tak wiele. A raczej nikt nie będzie takich zderzaków przygotowywał "na wszelki wypadek", tylko dopiero jak jest potrzebny to wciskają go do natychmiastowej produkcji.


@ChickenDriver: Musisz całą fabrykę na chwilę przestawić na inną część. To zdecydowana większość kosztów. Druk 3D miał to zmienić dla produkcji małoseryjnej, ale ciągle nie zapewnia odpowiedniej jakości.
No koszty lakierowania. Akurat pracowałem w jednej lakierni
@breskali: ojej, złodziejska ubezpieczalnia co na codzień profesjonalnie zajmuje się zaniżaniem odszkodowań i próbuje wymigiwac się od podstawowej jej funkcji czyli ich wypłacania. Jeszcze sprawca śmiał zapłacić za polisę jedyne 400 zł. Bezczelny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@breskali: o patrz, akurat wychodzi tyle, co zapłaciło 810 innych ludzi, którzy nie spowodowali wypadku, ale kaskę za OC zabulić musieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ShortyLookMean: żadna lakiernia u OEM'a nie lakieruje karoseri i plastików jednocześnie. Zderzaki z racji tego, że są wtryskiwane z PP wymagają całkiem innego procesu lakierowania, m. in. aktywacji powierzchni ciepłem w celu zapewnienia adhezji podkładu do plastiku. Pojeździłem trochę po fabrykach w których sklada się samochody i w żadnej nie było wydziału wtryskarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież wprodukowanie tego zderzaka nawet jako jednej, jedynej, wyjątkowej nie kosztuje tak wiele.


@ChickenDriver: tylko tego nie kupoują ludzie którzy patrzą na pieniądze, tych debili właśnie jara to, że oni są tacy wyjątkowi, że zderzak w ich aucie kosztuje tyle co nowe BMW z salonu. Jakby ten zderzak kosztował 5000zł to by poszli do konkruencji bo za mało premium, nawet jeśli był by wykonany 1:1 z tych samych materiałów i z
@PiesStoiPodDrzwiami: @w__w dzięki. Tematy ubezpieczeniowe na yt sie nie klikaja dlatego ciężko się jest przebić. Choć prawda, że w wiekszosci materiały o ubezpieczeniach na yt są koszmarnie nudne i dlatego zdecydowalem sie założyć kanał. Ubezpieczeń czy ubezpieczealni można nie lubić ale i tak nie da sie bez nich żyć więc lepeij wiedzieć o nich coś więcej :)
żadna lakiernia u OEM'a nie lakieruje karoseri i plastików jednocześnie.


@lukglo86: nie mówię o jednoczesnym lakierowaniu karoserii. Tylko zazwyczaj jest dużo więcej plastików niż sam zderzak. Lusterka, dokładki, zderzak z tyłu. A jak ktoś się zgłasza po jedną sztukę limitowanej edycji to na stojaki tylko jeden zderzak wjeżdża.
@ShortyLookMean: akurat pojezdzilem po fabrykach zderzakow i zazwyczaj klepia zderzaki i spojlery w jednej fabryce, razem z lakierowaniem, lusterka i jakas inna drobnica leci w innych fabrykach, az dziwne ze te lakierowanie na koncu sie zgrywa kolorem
@rychupeja: wprowadzając do oferty kilkanaście nowych kolorów rocznie raczej ciężko inaczej. Aż policzyłem, że średnio jest 110 sztuk w jednym kolorze. I jak rozmawiałem dwa miesiące temu z dyrektorem lakierni to klienci raczej chcą ich więcej, bo ich egzotyczny samochód robi się mało egzotyczny jak aż tyle sztuk wyjeżdża w jednym kolorze.