Wpis z mikrobloga

Mirki - Taternicy, macie może pomysł jak najlepiej , najbezpieczniej i najenergonomiczniej zamocować czekan do tego plecaka? Wszystko mi w nim odpowiada, ale chyba nie ma dedykowanego miejsca na czekan. Posiada miejsce na kijki (nie używam) , oraz dwa malutkie oczka na spodzie. Dopiero zaczynam poważniejszą przygodę z wysokogórskim trekingiem ZIMOWYM - stąd moje pytanie.

https://www.decathlon.pl/p/plecak-turystyczny-quechua-mh500-40-l/_/R-p-310102?mc=963085&c=Czarny

#tatry #wspinaczka #czekan #alpy #gory
  • 13
@pompastic: Te oczko z prawej strony na dole robi robotę. Czekan włóż ostrzem OD GÓRY tego oczka, a nie od boku/dołu. Następnie czekan odsuń na lewą stronę, w stronę mocowań na kijki. Chodzę już tak 2 lata i wszystko ładnie się trzyma, nic nie lata.
@lukasz67 Byłem na kupnie gregory zulu 30, a tu nagle w decathlonie wpadł mi w ręce ten plecak, czyli mh500 30, dużo tańszy od zulu, a jednak robiący spore wrażenie tym jak dobrze jest zaprojektowany i mający kilka fajnych rozwiązań, których nie ma Zulu w wersji 30 (kieszeń główna z wejściem od góry i z boku, dodatkowa kieszeń boczna, więcej pętelek do przytroczenia szpeja).
No i się zastanawiam. Zulu to na pewno
@salamandraplamista: Jak dla mnie system nośny jest dobrze opracowany. Sztywne plecki, siatko-gąbka naprawdę wygodna, jest dystans pomiędzy plecami, a plecakiem, więc wentylacja działa. Dodatkowo pas biodrowy też daje radę, pasek na klatkę też git. W tej cenie plecak jest naprawdę bardzo dobry i go polecam.
Natomiast jeśli bym miał aktualnie kupować plecak, prawdopodobnie bym rozważył plecaki od naszych południowych sąsiadów, a mianowicie firma ZAJO. Dlaczego? Zamierzam w kolejnym sezonie trochę się
@lukasz67 dzięki za info, kupiłem ten plecak, był ze mną już w tatrach wysokich w ten weekend, myślę, że to udany zakup. Co do zajo, faktycznie mnóstwo Słowaków na szlaku w kurtkach i polarach tej firmy, od jakiegoś miesiąca dostaję też sporo reklam od zajo na fejsie (pewnie algorytmy wyczaiły, że szukam plecaka).