Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@barnej_zz: nie wybuchną, ale te pociski są zrobione z różnego rodzaju stopów metali, tam jest syf jak widać, a jak niektórzy wiedzą metal o metal może przy pewnym potarciu wygenerować iskrę, albo ciepło wystarczające do rzarzenia, i potem będziemy słyszec o kolejnym płonącym składzie amunicji u kacapow
  • Odpowiedz
, a jak niektórzy wiedzą metal o metal może przy pewnym potarciu wygenerować iskrę, albo ciepło wystarczające do rzarzenia, i potem będziemy słyszec o kolejnym płonącym składzie amunicji


@Seishin: Bzdury, taki materiał wybuchowy w środku jest mało wrażliwy i trzeba sie naprawdę postarać by eksplodował. Mógłbyś w nim peta zgasić i nic się nie stanie.

u kacapów

To raczej Ukraińcy.
  • Odpowiedz
@barnej_zz: Wykręcasz te uchwyty(pętelki) na czubku i wkręcasz detonator. Jak widać od rzucania nie wybuchnie, od iskry też nie. Na mój chłopski rozum to najdelikatniejsze co tam jest to chyba miedziana opaska wokół pocisku. Wydaje mi się, że cześć z nich jest zabezpieczona czarną opaską z napisem usunąć przed użyciem.

Na mój chłopski rozum to syf wbity w w tą miedź może przyspieszać zużycie luf-ale mam skrzywienie bo dziadek mi mówił
  • Odpowiedz