Wpis z mikrobloga

#zakupyzchin #zakupy #aliexpress #visa #paypal #chargeback
Witam, narzeczona chce zakupić z Aliespress sukienkę która jak na Aliexpress kosztuje całkiem sporo, a wiadomo że z jakością u chińczyków to różnie. Która płatność daje najwięcej bezpieczeństwa, gdyby trzeba było się ubiegać o zwrot kosztów, a chińczyki nie chcieli by oddać i trzeba byłoby skorzystać z chargeback? Płatność kartą Visa, Paypal?
  • 8
@smile20: Kupowanie ciuchów na AliExpress xD nie ma jakichś zdjęć od innych kupujących? Kupowanie ubrań na Ali to jest loteria i jeśli coś wygląda zbyt zajebiście na zdjęciach to w realu prawie na 100% będzie wyglądało #!$%@? (a przynajmniej o wiele gorzej). Lepiej byście wyszli jakby różowa kupiła coś w normalnym sklepie w Polsce.
@cutecatboy: upatrzyła sobie sukienkę i szukała jej od tygodni w Polsce i nie znalazła, znalazła u jakiejś brytyjki na instagramie, skontakowała się z dziewczyną, ale ta szyła pod zamówienie. No i ostatecznie znalazła na aliexpress, sprzedawca 100% pozytywnych komentarzy, pozytywne komentarze również co do konkretnego produktu, ale znam historie i zdjęcia ubrań z aliexpress, stąd moje pytanie, co zrobić na wypadek gdyby sprzedawca do końca nie był uczciwy.
@HenryMorgan: masz już doświaczenie? Z teorii znam tą usługę od xx lat, ale nigdy sam osobiście nie praktykowałem. Również co do bezpieczeństwa, z tego co się orientuje odnośnie aliexpress, dane karty zostają w serwisie, nie idą do sprzedawcy?
Płatność kartą Visa, Paypal?


@smile20: przy płatności kartą masz chargeback, paypal oferuje swoją ochronę kupujących (korzystałem 2x)

Tylko w przypadku towaru który przyszedł, a nie do końca się wam podoba - to wiecie że czeka was wysyłka do chin?

skontakowała się z dziewczyną, ale ta szyła pod zamówienie. No i ostatecznie znalazła na aliexpress


Więc nie będzie taka sama. Jak są real photo od ludzi w komentarzach, to spoko jak jej
@smile20 Używałem częściej jeśli chodzi o polskich sprzedawców. Na Aliexpress zawsze udawało mi się uzyskać satysfakcjonujące rozwiązanie w pierwszym etapie, czyli tworząc spór na samym Aliexpress. Choć od kilku lat mniej kupuje w Chinach. Obecnie kupuje wszystko karta ZEN gdzie proces chargebacku jest jeszcze bardziej ułatwiony. Gdzie mogę to place kartą.