Wpis z mikrobloga

#anno1800 powiedzcie mi jak w tej grze komputerowej zachować bilans między grupami społecznymi bez potrzeby budowania nowych domów farmerów których mi brakuje jak ulepszam na wyższe klasy społeczne. Miejsca mi brakuje na takie ciagle budowanie chatek ulepionych z gowna.
  • 11
@Wojciechovsky:

Zależy od etapu gry. W endgame to możesz sobie zbudować wyspę na której będą sami w 100% zaopatrzeni inwestorzy xd

Ale generalnie staraj się mocno używać przedmioty w związkach zawodowych, na początku będziesz naturalnie mógł tylko polegać na tych najtańszych i które są dostępne u NPC do kupienia ale nawet one potrafią mocno zredukować potrzebną siłę roboczą.

Na przykład taki pro tip jak nie martwić się o kasę na start.
@Murasame: Cholipcia, podoba mi się ta gra, ale np w kampanii podchodziłem 3x za każdym razem coraz lepiej mi szło, ale ostatnia próba mnie przygniotła. Bo nie miałem płaszczy futrzanych żeby rozwinąć rzemieślników. No i ciagle sprzedawałem mydło do więzienia. Miałem 1,6 mln budżetu ale utknąłem na futrach. Wyspa główna była #!$%@? produkcja (na innej wyspie produkowałem świnie) ale ilość budynków mieszkalnych, produkcja szkła, okien, stali itp było tego mnóstwo. Ze
@Wojciechovsky: Ideą serii Anno było posiadanie miast na kilku wyspach, które tworzą ze sobą jakiś ekosystem.

Bardzo ułatwia to możliwość budowania promów na etapie inżynierów, łączysz wtedy siłe roboczą kilku wysp, na jednej możesz mieć samych robotników, na innej samych farmerów, a z innej zrobić stolicę, gdzie będą tylko budynki mieszkalne rzemieślników, inżynierów i inwestorów.

Ps. Polecam też obserwować NPC odnośnie specjalistki, która zapewnia mieszkańcom rum i konserwy. To zawsze był
@Wojciechovsky: Masz dwa rodzaje NPC. Jedni imitują innych graczy, też kolonizują wyspy itd. Inni to typowi NPC, którzy nie walczą z tobą o wyspy itd. W sumie tu też można zrobić pewien podział i wydzielić piratów. Reszta to:

-wyspa więzienna
-ten typ od królowej, Archibald czy jakoś tak
-ta typka co ma egzotyczne towary

oni mają zakładkę z przedmiotami/specjalistami, których możesz kupić, ci którzy powinni cię interesować najbardziej są na wyspie