Wpis z mikrobloga

Jak wyglada rozliczanie (Chodzi o podatek od krypto w Belgii) w momencie wymiany jednej krypto na druga?

Jesli mam dajmy na to BTC Ktory kosztuje 10EUR i wymienie go na ETH ktore w tym momencie kosztuje 12EUR (Gdzie kurs BTC ETH wynosi 1:1), to w teorii mam zysk 2euro? Czy jak to sie ma do tego?

Dodam od siebie, ze to jest takie idiotyczne, ze trzeba oddawac 33% od dochodu, ale juz nie mozna wrzucic strat / kosztow. Jak zarabiasz to oddawaj, a jak tracisz to kij ci w oko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kryptowaluty
  • 8
Jesli mam dajmy na to BTC Ktory kosztuje 10EUR i wymienie go na ETH ktore w tym momencie kosztuje 12EUR (Gdzie kurs BTC ETH wynosi 1:1), to w teorii mam zysk 2euro?


@ElementalX7: wez to przeczytaj i sie zastanow najpierw
@ElementalX7: krypto krypto nie generuje obowiązku podatkowego chyba w żadnym kraju świata. poza tym, twój przykład jest idiotyczny. jak wymienisz 1 BTC po 10 EUR na ETH jeśli cena ETH wynosi 12 EUR to dostaniesz 0.83 BTC i nie zarobisz żadnego 2 EUR
@gabonczyk: No wlasnie w Belgii wedlug zapisku u nich, generuje

Zyski kapitałowe w kryptowalutach podlegają opodatkowaniu w przypadku wymiany waluty kryptograficznej na euro, ale także w przypadku wymiany waluty kryptograficznej na walutę kryptograficzną.
@gabonczyk: W Polsce nadal jest relatywne eldorado... https://koinly.io/blog/uniswap-taxes/#do-you-pay-tax-on-trades-on-uniswap

jeśli kupiłeś 1BTC za 1000 EUR lata temu i wymienisz go na 10ETH, kiedy BTC jest warty 10k EUR, a ETH 1k EUR, to można to podciągnąć pod "realizację zysku" 9000 EUR. Co potem się stanie, zależy od relacji ETH do EUR przy kolejnej wymianie. W Polsce nawet swap na USDC nie jest opodatkowany, ale to się może zmienić, jeśli zostanie uznany za
@ElementalX7: @gysnde: a to dzięki! nie wiedziałem. nie no jeśli prawo uznaje transakcje krypto-krypto jako opodatkowane no to pewnie podobnie by to trzeba liczyć jak dwie transkacje na giełdzie - sprzedaż tego BTC kupionego dawniej do EUR i zakup ETH za EUR. to tak na logikę, ale prawo może w sumie dowolnie działać. niezły #!$%@? się szykuje.