Wpis z mikrobloga

#0.4 to nie to samo co 0.04mm
Oznaczenie #0.4 to rozmiar PE (Japońska rozmiarówka) - np. w Shimano kairiki rozmiar 0.2 PE to 0.06mm :)

Zależy co i jak chcesz tym łowić. Jeżeli ma być bardziej uniwersalnie to bym wziął YGK. jeżeli jakaś konkretna specjalizacja to daj znac szczegóły to pomyślimy.
Pozdro.

@limak123456
Głównie nastawiam się na klenie z Wisły na małego woblera więc jest ryzyko przyłowu bolenia, zaczepów też mam sporo. Nie jest to UL, ale raczej zestaw do łowienia na lekko, czasami jakaś mała obrotówka lub gumka 5g
@limak123456 to bym wziął YGK. Ale jeżeli będziesz dużo rwać to bardziej się opłaci kupić tańsza Shimano kairiki nawet w czterosplocie. Używam od dwóch sezonów i nie powiem złego słowa. Tania, wytrzymała, nieprzegrubiona i nic się z nia nie dzieje.
Zaskakująco tania jest ta Shimano, chcę kupić tym razem dobrą plecionkę, obecnie używam Konger BRAIDER X8 0,06 mm i jestem z niej bardzo niezadowolony, mega się plącze, pęka na słupach. Powiedzmy, że cena nie gra roli o ile nie przekracza 120 zł.
@limak123456 cieńsze plecionki i delikatniejsze zestawy mają tendencję do czestszego plątania sie. Być może to faktycznie wina plecionki jezeli chodzi o splątania, natomiast w 90% wina leży gdzieś indziej.

Generalnie jak chodzi o drogie i cienkie japońskie plecionki to nie jestem ich zwolennikiem. Przede wszystkim dlatego, że cienkie plecionki często rwę po kilkanaście metrów i jedna szpulka 150m starczy mi średnio na jeden sezon.