Wpis z mikrobloga

@aarahon: jeśli już umiesz grać na jakiejkolwiek gitarze nauka na basie wcale nie jest złym pomysłem, bedzie Ci łatwiej bo znasz podstawy i gryf, a od grubszych strun mniej bolą palce w lewej ręce :D

@szczesliwa_patelnia: trudno mi cokolwiek doradzić bo ja w zasadzie nie słucham takiej muzyki na co dzień. Pilichowskiego znam z racji na grę na basie ale wychowałem się na Red Hot Chili Peppers i bardziej na
@LordLookas: @szczesliwa_patelnia: nie no, obiecałem sobie że kupię sobie bas dopiero jak nauczę się zagrać kilka całych piosenek na swojej gitarze. Póki co to smoke on the water dla początkujących mi jeszcze nie wychodzi...

Najpierw naprawiłem sobie wzmacniacz bo kupiłem uszkodzony, wzmacniacz słuchawkowy ustawiłem na wszelkie możliwe sposoby, akcja strun na najniższym możliwym poziomie dla tej gitary, pasek idealnie wyregulowany, podstrunnica idealnie nasączona olejkiem, progi czyściutkie, gitara elegancko stroi, skończyły
@aarahon:Ja podchodziłem do 6 strun kilka razy. Ostatnio trafiła mi się dobrej jakości gitara która potrzebowała kilku elementów w mostku Floyda i gruntownej regulacji. Piękne drewno, samo dotykanie czy czyszczenie było przyjemnością, ale i to nie pomogło. Trzymam kciuki, że u Ciebie będzie inaczej : )
@aarahon: być może tak jest, nie orientuje się dokładnie w cenach elektryków. Ten którego sam posiadam to Squier z serii Classic Vibe i kosztowal wtedy jakieś 1600zl. Stary vintage bas np japoński fender to teraz wydatek około 3000zl lub więcej, jeśli jest to jakiś Greco lub inny Fernandes (tez dość udane kopie Fenderow) to można zejść poniżej 3000zl. Amerykańskie wiosła takie jak Modulus ze zdjęcia to wydatek najczęściej grubo powyzej 10
@LordLookas: ja się pytam o długość ;)

Wydaje mi się ze zdjęcia że bas jest o główkę dłuższy od elektryka a w miejscu gdzie ćwiczę i tak mam teraz blisko do ściany. Nie chciałbym znów musieć rozbierać swoje biurko żeby przenieść jego szafkę na drugą stronę żebym oddalił się od ściany.

Jeśli chodzi o ceny to jak wybierałem gitarę to Epiphone Allen Woody LTD Rumble był w okolicach 1700 zł a
@aarahon: Faktycznie, przepraszam zle przeczytałem z rozpędu :D

Basy są zdecydowanie dłuższe od elektryków, maja dłuższe menzury, standardowo 34 cale ale są egzemplarze po 35 cali, czasem wiecej. Są tez krotkie, short scale, tez maja swoje specyficzne brzmienie.
@szczesliwa_patelnia: Byłem kiedyś na warsztatach Pilichowskiego, na których dowiedziałem się, że robię wszystko źle. Wytykał mi wszystkie błędy i łączył je z tym, że trzymałem bas inaczej niż on. Dowiedziałem się, że nigdy niczego nie osiągnę. Nie polecam tego Allegrowicza.

A teraz oglądam na YT materiały szkoleniowe Victora Wootena, który mówi, że nie ma złych dźwięków, każe się odstresować, mówi że ważniejszy jest feeling, komplementuje swoich uczniów. Zupełnie inny człowiek i