Wpis z mikrobloga

Włączając wentylator w pomieszczeniu o stałej temperaturze nie masz prawa się przeziębić z tego powodu IDIOTO! Mój ulubiony mit medyczny to przeziębienie powstałe na skutek przeciągu. Ludzie wierzą, że od przeciągu można się przeziębić. Doskonale wiadomo, że to bujda, ale dalej znajdziemy komentarze ludzi powołujących się na swoje anegdotyczne przykłady, których to przewiało. Wszystkie te teorie o tym, że przeciąg powoduje zmianę temperatury i przez tą zmianę wywołaną przeciągiem człowiek się przeziębia... ja #!$%@?ę. Strach przed wiatrem u tych ludzi przybiera tak wielkie rozmiary, że są gotowi szantażować innych swoim zdrowiem każąc wyłączać wentylatory w pomieszczeniach.
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gladoo: znam ludzi z panicznym strachem przed przeciągiem i mnie to bawi, ale jesli ktoś jest mokry to rzeczywiście zmiana temperatury na skórze zajdzie - woda odparowując szybciej przez ruch powietrza zabierze wiecej energii w krótszym czasie.
Swoją drogą twoim zdabiem czemu wiatraki działają w upał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: Temperatura ciała to 36,6, a temperatura otoczenia zazwyczaj jest niższa. Wiatr powoduje zdmuchnięcie ocieplonego przez człowieka powietrza z nad powierzchni ciała, a więc troszkę go ochładza. No ale #!$%@?, nie wiążmy tego z przeziębieniem.
  • Odpowiedz