Wpis z mikrobloga

@radek7773: no i badzo dobrze. w miescie masz albo blisko albo dogodny dojazd komunikacja miejska. na wsi jesli mieszkasz daleko od lokalu i nie jezdzisz samochodem (np. bo jestes starszym czlowiekiem) to ciezko dostac sie do lokalu. dlaczego ludzie z miasta mieliby byc uprzywilejowani jesli chodzi o dostep do lokali wyborczych?
@radek7773: Transport ma być organizowany przez samorządy. Zatem jakie karty będą według OP rozdawane w mojej rodzinnej wsi, całkowicie wykluczonej komunikacyjnie (co wybory jadę specjalnie dziadka podrzucić a mam do rodzinnych stron blisko 50km) skoro rządzi w niej PSL z domieszką PO?

Jedyny od dawna dobry pomysł na zmianę w kodeksie wyborczym. Tak, rozumiem że intencje PiSu są tutaj takie żeby dowieźć swoich do lokali ale jak ktoś mieszka na wsi
@radek7773 Ten dowóz to jest masowej skali zjawisko na wsiach i tak - zwłaszcza gdy wybory są na jakiś radnych itp Dosłownie busami dowożą i odwiedzają dom po domu, babcie które ledwo żyją, dzieciaki tuż po 18 które same nie chciały głosować itp itd xD

Teraz PiS czerpiąc z tych swoich chłopskich korzeni to wdroży oficjalnie xd

Ale mam to gdzies bo ludzie serio i tak ich popieraja. Wydłużyli rządy o 1