Wpis z mikrobloga

@radosz99: ile? ja w 2021 płaciłem niecałe 2 tysiące i to było więcej niż w okolicznych szkółkach
mój koleżka teraz zapisał się na kurs to bodajże 2500
kurs to fanaberia i tak naprawdę uczysz się jeździć gdy zaczynasz robić to sam mając już prawko, nie szukałbym problemu w nauczycielach jazdy, gdy nie wykazujesz predyspozycji
znam osoby, które zdały za X razem i obwiniały wszystko dookoła o to, tylko nie bycie ulungiem
@radosz99: zależy od umowy. Większość OSK ma pierwszy wewnętrzny w cenie, a reszta jak oblejesz to wiadomo, że płatne, w moim OSK każdy następny 140 zł.

3400 zł to aktualnie normalna cena, która powinna gwarantować sprawne samochody czy normalnych instruktorów. Bałbym się OSK poniżej 3000 zł za kurs.
kurs to fanaberia i tak naprawdę uczysz się jeździć gdy zaczynasz robić to sam mając już prawko, nie szukałbym problemu w nauczycielach jazdy, gdy nie wykazujesz predyspozycji


@nitrochaser: problem właśnie polega na tym, że jeśli nie masz predyspozycji i trafisz do Janusz OSK, gdzie kurs 2000 zł i instruktor wybiera czy zapłacić czynsz czy gaz i prąd to wtedy zaczyna się problem. Dobry instruktor poradzi sobie z taką osobą, ale dobry
@GastroAndrzej: 2000 pierwsza rata? To chyba jakieś warszawskie ceny, u mnie wszędzie +- kurs kosztował tyle samo
Jeżeli nie pasuje ci instruktor to próbujesz jazdy z innym, najlepiej z każdym dostępnym wyjeździć po godzinie i potem trzymać się już jednego. Ponadto ludzie bez predyspozycji do jazdy autem, z naciskiem na tych, którzy 40 razy pochodzą do egzaminu, nigdy nie powinni mieć prawa jazdy i tyle.
@radosz99: Ja od siebie mogę polecić szkołę jazdy Easy, dzięki której miesiąc temu zdałam za pierwszym razem egzamin. Jest to dość nowa i jeszcze niewielka szkółka, ale szybko się rozwijają i mają świetne podejście do swoich kursantów + organizują różne wycieczki samochodowe poza miasto.
Z tego co widzę na fb, to liczą sobie teraz 2800 za kurs.
Rob gdzie tanio i w miare ok opinie na google i tyle. Ubierasz sie u diora i masz najnowsze srajfony bo najdrozsze najlepsze? No nie zawsze tak dziala. Robilem w losowej szkole gdzie mialem latwy dojazd MPK jeszcze przed wejsciem internetu na taka skale wiec bez rozkmin, za 2x poszlo. Za pierwszym polalem z mojej winy i nie mialem do nikogo pretensji. Matka za to sie doszkalala w szkole i gosc jej
@radosz99: Jak jedziesz autem jako pasażer wytwórz sobie nawyk patrzenia na znaki, rozglądania się i w ogóle poczuj się jak kierowca, potem na kursie będziesz miał o wiele łatwiej. Jak czegoś nie wiesz to pytaj instruktora, proś żeby Ci wytłumaczył. Jeśli widzisz po 30 godzinach, że coś Ci nie idzie i się obawiasz to wykup sobie godziny dodatkowe.
@zar0x: i możesz nawet popatrzeć i zdawać egzamin np. w Miliczu, o wiele lepiej niż Wro. Ja sam już trochę km zrobiłem po Europie i jak mam wjechać do takiego Wro to dostaję szału xD
@peliczapla: udało się właśnie zaliczyć wszystko w Easy, dziękuję za polecenie! Czekam tylko teraz na egzamin w WORD, dam znać jak po, ale póki co przygotowanie do egzaminu wzorowe