Wpis z mikrobloga

Zainspirowany najnowszym wpisem @Roszp wpadłem na pomysł, jak zarobić na ludziach od #audiovoodoo.

Audiofilska instalacja fotowoltaiczna z nakładkami na panele modyfikującymi brzmienie.

W zależności od częstotliwości światła filtrowanej przez nakładki można uzyskać efekt przypominający korektor graficzny - wycinamy ultrafiolet, podbija basy, wycinami podczerwień, podbija górę. W zależności od ułożenia paneli na dachu (strona świata, kąt nachylenia względem słońca, odstępy między panelami) możemy wpływać na szerokość sceny i rozdzielczość dźwięku.

Z uwagi na korpuskularno-falową naturę światła możemy nad panelami montować również nakładki pozwalające wykorzystywać zjawiska kwantowe, które na poziomie cząstek elementarnych zapewniać będą dodatkowe wrażenia odsłuchowe. Działać będą oczywiście tylko wtedy, kiedy nikt na nie nie patrzy (jak przy eksperymencie z dwiema szczelinami i emisją fotonów). Zapewnienie tego efektu można oczywiście osiągnąć kupując audiofilskie osłony całego domu gwarantujące, że żadne wścibskie oczy somsiada nie popsują nam odsłuchu.

Zaznaczę od razu że wniosek patentowy został już złożony w Ministerstwie Robienia Ludzi w #!$%@?, więc proszę nawet nie próbować kraść pomysłu. Niedługo zakładam zrzutkę na rozkręcenie startupu i zapraszam wykopowych inwestorów do wchodzenia w to (oczywiście kupujemy na górce).

A teraz poproszę ze 2 plusy za napracowanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #audio #tonskladowy
e.....1 - Zainspirowany najnowszym wpisem @Roszp wpadłem na pomysł, jak zarobić na lu...

źródło: comment_1672922075Qf3hPCUqUPSopyFngjDwNC.jpg

Pobierz
  • 11
@enceladus71: Przykro mi, ale niestety nie zrobisz kariery w biznesie audiovoodoo:

1. To nie chodzi o to, żeby dawać możliwości. Chodzi o to, żeby kupić i żeby było LEPIEJ. Tam nikt nie wie co trzeba poprawić, póki nie kupi specjalnego urządzenia, które akurat to poprawia.

2. Zdecydowanie za dużo próbujesz tłumaczyć. Zamiast całego pierwszego opisu jak ma działać taka nakładka wystarczy napisać: "Kwantowa nakładka na panele fotowoltaiczne, która kwantowo czyści polaryzację
@enceladus71: dla sprostowania chociaż za cały wpis wielki plus to ludzie mogą patrzeć. Samo patrzenie nie zmienia natury światła. Zmienia ją pomiar. To nie jest tak że foton wie że ktoś świadomy na niego patrzy. Akt pomiaru wiąże się z zaburzeniem stanu fotonu, bo musimy czymś w niego "uderzyć". Nie wiem dlaczego ale ludzie bardzo często źle interpretują to zjawisko i nadają mu jakiejś magicznej więzi z świadomym obserwatorem.