Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem

Mirki, jaki może być powód dla którego wykonawca chce pieniądze za materiały gotówką do ręki zamiast przelewem? I jak sprawdzić czy faktycznie kwota, którą krzyknął ma coś wspólnego z rzeczywistością? Poproszę oczywiście o faktury, no ale szczerze mówiąc nie mam żadnej pewności, czy wypisane materiały były zużyte akurat na nasze mieszkanie w podanej ilości.

Orientuje się ktoś przy okazji ile mniej więcej obecnie wychodzą koszty materiałów za generalny remont? (póki co wyburzenie i wybudowanie nowych ścian, zdzieranie podłóg, elektryka, uzupełnianie bruzd po zmianach w elektryce, płytkowanie ścian - do tego momentu wg wykonawcy wyszło 30k i chce to gotówką do ręki).
  • 13
@pianinka majster pokażę ci wuzetki a to co on zapłaci dla sklepu to jest już cena z rabatami dla niego, to jest standard i tego pewnie nie zobaczysz

Dlatego najlepiej samemu szukać materiałów i negocjować ceny, w tym przypadku za dużo nie wskórasz skoro zgodziłeś się na robotę z materiałem, co najwyżej możesz sprawdzić średnie ceny z cenami które ci majster załatwił, wcale nie musi być tak, że przepłaciłeś.
@mirabelka2137: No ale dziwi mnie, że za robociznę chce przelew, jakieś to takie dla mnie niekonsekwentne, albo robi na czarno albo nie robi xD Nie umiem wymyśleć czemu akurat te materiały go tak bolą przelewem.
@mirabelka2137: @Bad_Wolf: Ehh, tego się obawiałam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mnie nawet nie ma w kraju i nie mam jak go nadzorować w takich kwestiach ani latać po sklepach i mu dowozić materiałów. Facet miał być niby solidny z polecenia, wyszło jak zawsze.

Jest jakaś opcja to ugryźć i faktycznie go przycisnąć żeby mi podał cenę zbliżoną do tej, która wyszła za materiały czy mam mu
@radoskor3: materiały budowlane to gipsy, kleje, płyty kg itp. żeby wydać na to 30 tysięcy to metraż będzie powyżej 200m2. Na średnie mieszkanie 50m2 materiały budowlane wychodzą koło 6,7 tysięcy. Co ty chcesz tu negocjować?
Zniżki za materiały biorę dla siebie, muszę je odebrać i wnieść. Nie pasuje? Jedz sam kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karasow skoro twierdzisz że jak robisz remont i idziesz do pierwszego lepszego miejsca i kupujesz tam jak popadnie to jesteś jakiś nietages, albo za dużo wziąłeś hipotecznego albo za dużo masz kasy.

Ja jakiś czas temu kupowałem 5 żyrandoli to zapłaciłem półtora tysiąca taniej w drugim miejscu za takie same.