Wpis z mikrobloga

Uszanowanie, nowy zbiornik nabyłem, aranżacja gotowa więc można się zabierać za myślenie o obsadzie tego baniaczka (150x50x60H).
W zestawie dostałem około 30 neonów czerwonych, dokupiłem również parę zbrojników L236.

Główne skrzypce chciałbym żeby grały paletki, myślałem o 6-8 sztukach.
Oprócz tego myślałem nad:
Kirysek Sterby x12
Bystrzyk cytrynowy x20
Miedzik obrzeżony x30
Drobnoustek obrzeżony x20
Do tego ewentualnie chciałbym dwie parki pielęgniczek np Kakadu.

Czy taki plan ma szansę powodzenia? (ʘʘ)

Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować Mireczkowi @siRcatcha za wszelką pomoc jaką do tej pory mi udzielił w kształceniu akwarystycznym, jesteś super :*

#akwarystyka #akwarium
Pobierz JemMandarynke - Uszanowanie, nowy zbiornik nabyłem, aranżacja gotowa więc można się z...
źródło: comment_1672844225NTl74P2oot9jTQmY6iKZhQ.jpg
  • 34
@JemMandarynke: możesz pomyśleć o dorzuceniu jakichś zbrojników do zestawu też (moge polecic peckoltie sabaji, rosną do jakichs 20 cm, a żarłoki takie ze w dzień przy karmieniu też się pokazą) , a ogółem jak wyżej raczej nie robiłbym 4 stad rybek, moze dorzuc wiecej neonów po prostu ? (+ ew. drobnoustki ale jakies rosliny pływające musiałyby być) paletki nie powinny miec problemu z jakimiś apistogramami (w tym kakadu)
@Rymcimpymcim dwa zbrojniki L236 tak jak pisałem we wpisie już pływają, więcej neonów nie chce, wolę zdecydowanie przynajmniej jeden dodatkowy gatunek. Rośliny pływające już w baniaku również są jak spojrzysz na tafle, mało jeszcze ale limnobium rozrasta się jak #!$%@? :)
@JemMandarynke no jakieś 60 ryb, które, to już sobie sam wybierz, ale zostawiłbym kirysy, by coś tam sprzątały na dnie. Raczej dużych egzemplarzy bym nie dawał typu paletki, skoro już masz neony... Ale to już wg Twojego uznania
@JemMandarynke: na pewno złym pomysłem jest robienie tzw. "zupy rybnej". Ja bym się zastanowił nad tymi zbrojnikami. Pamiętaj, że nie możesz ich traktować jako "glonojady", bo je zagłodzisz i musisz je dokarmiać pokarmem dla zbrojników. Ja bym dał tam stadko otosków przyujściowych jako ekipę czyszczącą ściany, do tego ze 4-6 amano. Jako duże ryby pierwszego planu może pielęgnice Boliwijskie, ew. Agassiza? Od biedy ze dwie pary Ramirezów. Drobnicy bym już więcej
@KHOT Jezu, kolejny xD
1. Zbrojniki już są w zbiorniku.
2. Innesy znoszą temperatury do 25*C, więc na pewno idealnym planem jest wsadzanie ich do akwarium z paletkami wymagającymi minimum 28*C :)
3. Zbiornik 450l i jako główne ryby para pielęgniczek boliwijskich, rozumiem że cokolwiek większego od nich to dopiero do zbiorników 5000l?
@JemMandarynke: w tak ujowej aranżacji większe ryby znikną optycznie. Zrobiłeś sobie akłaskejp pod drobnicę to teraz nie płacz, że ktoś Ci drobnicę proponuje. Akwarystyka to hobby dla cierpliwych i pokornych - skoro już i tak wszystko wiesz, to po cholerę pytasz?¯\_(ツ)_/¯
@JemMandarynke: spoko baniaczek ale ilość tej obsady co podałeś to za dużo imo i nie taka aranżacja na dyskowce. Jak już masz te neony i zbrojniki to tak jak wyżej kolega pisał: otoski, kiryski, amano i zamiast paletek mniejsze pielęgnice jakieś. Co do skalarów, które ktoś wyżej wspomniał to z własnego doświadczenia powiem Ci, że jak kupisz młode to ci nie wybiją neonów czerwonych (ja miałem innesa i nie było problemów),