Wpis z mikrobloga

@Sephirionn: tą złączkę ze strony wkręcanej do zaworu/rury najpierw haratasz, i wkręcasz na pakułach z pastą, a, od strony węża z pralki, tylko go wkręcasz - tam powinna być gumowa uszczelka.
@Sephirionn: w zestawie z wężem powinieneś mieć uszczelkę, gumową, czarną, być może z wbudowanym metalowym sitkiem, ona wystarczy, żadnych pakuł ani teflonu nie dawaj, bo nie tylko nic nie dadzą, a jeszcze zaszkodzą.
Natomiast jeśli ten widoczny na zdjęciu nypel też musisz gdzieś wkręcić, to tu już jak najbardziej uszczelnienie potrzebne. Jeśli to jest nypel niklowany z gładkim gwintem, to najlepiej wkręć go na taśmę teflonową. Pakuły z pastą są co
@Jarek_P: No właśnie muszę go wkręcić, ale do drugiego dopływu zmywarki. Sprawa ma się tak, że zmywarka w zestawie miała krótki wąż dopływowy z zaworem Aquastop, on jest za krótki żeby mi sięgnął do mojego kranu w ścianie, więc kupiłem zwykły wąż doprowadzający do zmywarki i używam go jako przedlużacza, i żeby je połączyć użyję tego metalowego nypla. I tu raczej też nie potrzeba pakuły, bo jest gumowa uszczelka w środku,
@Sephirionn: nypel kupiłeś na szczęście dobry (bo zwykłe stalowe ocynkowane się nie nadają, nie mają obrobionej powierzchni pod uszczelkę) Tylko ten wąż na przedłużkę to bym kupił minimum w oplocie metalowym jak do baterii, są nawet takie które z jednej strony mają gotowy gwint zewnętrzny, wtedy nypla nie trzeba.

Na tej fotce nie za bardzo widać, ale wygląda trochę tak jakby uszczelka gdzieś wypadła
@wypokowy_expert: na zdjęciu jeszcze był stary, teraz kupiłem nowy i wszystko gra. Poskręcałem i póki co nic nie cieknie. Jest jakis czas graniczny po którym można założyć że już raczej nie będzie cieknac? Póki co mam wszystko na wierzchu żebym widział, ale no chce zmywarkę już chować pod blat xD