Wpis z mikrobloga

Karty Miejsc zrobione, Midjourney radzi sobie bardzo dobrze z tym zadaniem i idzie to całkiem sprawnie. Pewnie można by bardziej popracować nad tym żeby obrazki były w bardziej regularnym stylu ale na razie dosyć mi pasuje jako całość.

Jako uzupełnienie do midjourneya i dalle używam https://huggingface.co/spaces/sczhou/CodeFormer (do skorygowania twarzy) oraz https://clipdrop.co/ (do usuwania tła i niepotrzebnych elementów z obrazka - idzie to znacznie szybciej niż maskowanie w fotoszopce)

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe #magicznymiecz #midjourney #dalle #schubaimiecz
Pobierz schuba - Karty Miejsc zrobione, Midjourney radzi sobie bardzo dobrze z tym zadaniem i...
źródło: comment_1672834120dX5IHoZLvsqzpR6ZIrwT2M.jpg
  • 15
to jest zupełnie niekomercyjna rzecz weic za bardzo o tym nie rozmyslalem , ale tak daje informacje ze arty sa generowane przez AI w tym wypadku Midjourney
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@schuba: hej. świetna zajawka ()
Czy nie uważasz, że teksty będą zbyt małe, a przez to nieczytelne? Może nie tyle na planszy co na kartach, które wrzucałes wcześniej. Może wcześniejszy druk roboczy w zamierzonej wielkości karty na zwykłej drukarce podpowie ci conieco na ten temat.
@Pociongowy: no więc druknąłem to sobie tekst jest hmm no mały bo to czcionka 8 ale do ogarnięcia (myślę ze jakbym zrobił ciut większe to nie byłoby wielkiej tragedii - ale ostateczne poprawki zrobie jak juz drukne sobie proofa)
Genralnie jak bede mial gotowe grafiki to moge przysiasc do layoutu raz jeszcze (to tak naprawde najszybsza rzecz do zrobienia)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schuba: No to faktycznie 8 to dość mała czcionka. Szczerze przyznam się że nie znam tej gry i nie wiem jakiego rodzaju są tam karty, ale jeśli na przykład masz podział na karty z elementami pozytywnymi i negatywnymi albo neutralnymi warto byłoby chyba oddzielić tło dla tekstu fabularnego karty w miejscu gdzie określasz wartość jakiejś postaci tymi symbolami i zrobić je jednakowe dla tych grup kart. W sensie na przykład zielony
@Pociongowy: W zasadzie to troche tak mam - tz jest 170 kart Zdarzeń, powyżej są Miejsca - pozostają jeszcze przyjaciele nieznajomi worgowie zaklecia i spotkania - każda kategoria ma swój kolor. Karty bohaterów tez maja osobną kolorystykę. 8 jest małą ale używalna .. trochę mi szkoda tych grafik tz żeby zasłaniać je jeszcze bardziej ramką tekstową
@Manah: Zgrubnie powinno to zająć około 80 h optymistycznie, więc w przedziale 10-50k ;) ale to moja estymacja możliwe że ktoś inny oceni to inaczej - zresztą jakby to mieli robić ilustratorzy to wielokrotnie więcej - przygotowanie grafiki jednej z midjourneya to od 5- do 30 minut roboty. Klasycznie koncept rysowanie i koloryzacja to już mocno indywidualna rzecz ale raczej nie robótka na pół godziny
I generalnie myślę że #midjourney czy inne #ai jeszce nie są gotowe do zabrania pracy grafikom ... W takich projekcjach jak ten owszem można się pobawić natomiast jak się przyjrzeć detalom to już tak różowo nie jest (. Niby wszystko jest ok ale nagle się okazuje że twoja postać wygenerowana przez ai ma 3 ręce po 6 palcu każda itd.)
Np ten obrazek wygląda legitnie natomiast kwiatki przyrogach to tylko jakieś mazy, lewa dziurka od nosa jest mocno dyskusyjna, rączka też jakby nieteges, oczka w dwóch wariantach, deseń na sukience to też jakieś mazy dizwaczne ... Generalnie brakuje trochę żeby można to było uznać za skończony produkt AI w końcu się nauczy natomiast jeszce długa droga :)
Pobierz schuba - Np ten obrazek wygląda legitnie natomiast kwiatki przyrogach to tylko jakieś...
źródło: comment_1672909699m7F89wrG6Bc4Rt9sRPe7Gs.jpg