Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jaki kraj do #emigracja dla człowieka bez technicznego wykształcenie? Na szybko na wózki widłowe mogę zrobić uprawnienia. Moje doświadczenie zawodowe za granicą raczej się nie przyda. Wyjazd na stałe. Myślę o Skandynawii #norwegia #dania ale i #holandia (tam głównie za klimat i trochę znam się na export/import a sporo tam towarów jedzie transportem drogowym). Praca raczej przez agencję bo nikogo za granicą nie mam. Angielski komunikatywne.
  • 9
@anthoris: chyba najlepiej Niemcy jak mówisz po niemiecku choć trochę - ale nie jakieś wielkie miasta, bo koszty życia wysokie i na ulicach dosyć "ciemno". Najlepiej landy zachodnie, ale jakieś nieduże miasto w uprzemysłowionym regionie.

No i Luksemburg, ale tam ciężej pracę znaleźć i nie wszyscy mają ochotę po niemiecku rozmawiać (choć to też język urzędowy).
@darck:

Holenderski i Francuski są też łatwiejsze do nauczenia od Niemieckiego:

Tyle teoria - a w praktyce znam mnóstwo osób mówiących po niemiecku i zaledwie kilka znajacych francuski. Myślę, że Ty podobnie. Ssm zresztą mialem w LO niemiecki i francuski - maturę ustną z francuskiego zdawało 5 albo 6 osób na 30 uczniów w klasie. ¯\_(ツ)_/¯

o co ci chodzi z biedą? Przecież należy do najbogatszych krajów UE.

Przejedź przez granicę
a w praktyce znam mnóstwo osób mówiących po niemiecku i zaledwie kilka znających francuski.


@ch1va5: to tylko dlatego, że francuski nie jest w Polsce popularny. Jeśli ktoś niemieckiego tylko liznął w szkole to równie dobrze może też się francuskiego na poważnie zacząć uczyć. To nie jest teoria, to są amerykańskie wyniki praktycznego nauczania.

Przejedź przez granicę niemiecko belgijską to zobaczysz o czym mówię.


@ch1va5: to znaczy, że Bruksela i część