Wpis z mikrobloga

@kolejny_wolny_nick: pod koniec roku miałem z 3 osoby na interview które siedziały kwartał bez projektu, bo brali jak szło a przyszedł freeze od kilku klientów. Brzmi jak bajka ale jednak praca która polega na odświeżaniu statusu dostępności to nie jest szczyt marzeń dla wielu.
@nugla3371: rekrutowalem dużo w 2022 bo nowy ład spowodował spore roszady, a teraz przyszły freezy na zatrudnienie wiec czekam
@Tang0: Zarówno SII i EPAM mają duży problem z utrzymaniem dobrych pracowników, bo mnóśtwo projektów które przechodzą przez te firmy to tragiczne gówno.
Trafiają się też spoko projekty, gdzie po prostu amerykańska firma nie chce się bawić w szukanie devów z Europy, tylko płaci spokojnie za pośrednictwo, ale zatrudnionych przez zewnętrzną firmę traktuje jak swoich.

Jak ktoś się nie sprawdzi, to albo wydupcają (nie bez powodu wiele firm pośredniczących utrudnia UOP,
@diarrhoea: Albo dlatego odchodzą, bo dowiadują się jaką marże maja obie firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam multum przykładów gdzie SII narzuca o 40-50pln/h więcej od innych vendorów za tego samego kandydata, przy gorszym kontakcie i dużo mniejsza jakością screeningu kandydatów.
@Tang0: Nigdy nie patrzyłem na marże, zawsze na moje warunki kontraktu. To jak firma mnie sprzeda komuś dalej - ich sprawa.

No bo ani epam ani sii nie dba o kandydatów. Mają dostarczyć X osób z Javą i Selenium - dostarczą. W dupie mają co i ile robiłeś ;) Z SII miałem screena (bez rozmowy technicznej) po którym zrezygnowałem z dalszej kandydatury. Bo generalnie nie potrafili mi powiedzieć nawet słowa o