Wpis z mikrobloga

@Dropsiarzowy: kolega wyżej chyba trochę żartował ;) Senior po 2 latach :D Proszę Cię, nie wiem czego u Was wymagają od seniora, ale dwuletni "senior" raczej nie poprowadzi jakości całego produktu, nie jest w stanie sensownie szkolić ludzi, stawiać wydajnego środowiska, wybierać tooli, ustalać wymagań czystościu kodu, nie ma na tyle doświadczenia z wydawaniem produktów. Może jedną czy dwie rzeczy z tego ogarnie, ale wtedy to nie senior. Wysokie seniority to
Ile zarabia mid tester automatyzujący u Was w otoczeniu? Dośw z 2 lata.


@borsuk123: Zalezy od czynników zewnętrznych: wielkości firmy, typu projektu, formy umowy, wielkości miasta, itp. Oraz od czynników wewnętrznych: poziom wiedzy i umiejętność sprzedania się na rozmowie.

Jak mało umiesz i nie potrafisz tego zamaskować to może być problem i z 6-7k na rekę.
Jak odwrotnie - dużo się nauczyłeś i potrafisz się sprzedać to już zupełnie inna bajka.
@borsuk123: Pisze rekruterowi żeby podziękował, a co mam zrobić, nie zmarnuje przecież godziny czy dwóch na interview gościa który w 3 lata robił w JSie, TSie i Javie i nazywa się senior java qa
@borsuk123: to bardziej meczy mnie niż taka osobę, bo ja jej nie zatrudnię, zmarnuje czas a bardzo rzadko wywołam jakaś autorefleksje. Szczególnie gdy pójdą do SII albo innego Epamu i dostaną 3 podstawowe pytania i zostaną zatrudnieni za ten hajs co chca i zostaną wciśnięci w jakiś gowno projekt
@Tang0: Rekrutujesz Seniora TAE Java/Selenium może? Bo właśnie tracę robotę bo "rok temu dostałeś większą stawkę to w tym roku ci nie damy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzeczy typu wpisywanie znaków z klawiatury w teście po SSH już przerabiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MaksymMaksymowicz: @borsuk123:
Ja w firmie mam mida i na czystym b2b mam ok. 24k netto (bez premii). Ale czasem dostaję oferty na LI gdzie widełki są do 32-33k więc da się sporo więcej.
Przy czym automatyzuję od ponad 3 lat.

@kolejny_wolny_nick: EPAM ma bardzo różne projekty i nie bardzo masz wpływ na co trafisz. Może trafić na spoko projekt, A możesz trafić jakieś gówno gdzie będziesz jedynym nie hindusem
@diarrhoea: absolutnie to żadnego zdziwienia u mnie nie powoduje, realia są jakie są i tak jak powiedziałem, SII i Epamy podkoloryzuja CV i nawet za 225pln/h wcisną mida komuś. Tylko trzeba się liczyć z tym, że ktoś może się poznać dość wcześnie na takim kandydacie i zrobić zmianę, i wtedy co taki kandydat robi jak się nie nadaje? Chce 240pln bo przecież nie zejdzie niżej xD a później 5 klientów w