Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że allegro daje te napisy "kup do godziny X wysyłka dzisiaj" kompletnie z dupy lub na podstawie statystyk (np. na podstawie wcześniejszych statusów doręczeń paczek sprzedająceg) czy trafiłem na januszy biznesu?

Szukałem pewnego przedmiotu, kupiłem go z "normalnej" aukcji bez "gwarancji dostawy" jakkolwiek to zwać ale sprzedający nie miał już tej rzeczy i anulował mi zamówienie, a że zrobił to na drugi dzień, to aby nie marnować dalej czasu wyszukałem tylko przedmioty z dostawą na jutro.

Wyskoczyło kilka ale, żeby znów się nie przejechać do każdego piszę czy faktycznie towar od ręki.

5/6 sprzedających albo napisało, że jest niedostępny w ogóle albo, że czas wysyłki to 48h

No i teraz czyja to wina, że przy aukcji wielki baner "kup do 17 odbierz jutro" a rzeczywistość j/w?

#allegro #kiciochpyta #ecommerce
  • 8
@Catmmando: raz zamowilem z takim banerem zamow do 10 i kurier do 22 przywiezie…w piatek do 10 i kurier kolo 18 byl u mnie pomimo tego ze przedmiot szedl z innego miasta. Wiecej nie udalo mi sie skorzystac wiec u mnie 100% skutecznosci
@Catmmando: Jeśli chodzi o informację na karcie produktu, to tak, allegro podaje info z dupy. Wiem, bo coś tam sprzedaję o różnej dostępności i zdarza mi się wydłużać, po długim okresie szybkiej wysyłki, i wtedy allegro radośnie ogłasza, że i tak wyślę w 24h czy coś takiego - i miałem już niezadowolonych klientów z tego powodu.

Aczkolwiek dla większości przedmiotów będzie to pokrywało się z faktycznymi obietnicami sprzedającego

Natomiast to co
@Catmmando: Tak, to jest wartość z dupy Allegro. Oparta na ich wyliczeniach ale przedstawiona tak, jak byłoby to zobowiązanie sprzedającego. Właściwie do sprzedawcy powinni ten numer zgłosić do UOKiKu bo jak widać choćby po tym wątku jest to tylko źródłem nieporozumień które kończą się problemami dla sprzedających.
Czy to prawda, że allegro daje te napisy "kup do godziny X wysyłka dzisiaj" kompletnie z dupy lub na podstawie statystyk


@Catmmando: Tak, dlatego nie ma potem przełożenia na wyjątkowe okresy - np na ten co jest teraz - "po sylwestrze, a przed 3 królami". Kurierzy pojawiają się wcześniej niż w umowach, bo paczek brak, a sprzedawcy często nadal twkią w inwentaryzacjach na dzień 31.Grudzień