Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi znających się na silnikach 2t w motocyklach. To że nie można hamować silnikiem to wiem, ale przykładowo gdy mamy przed sobą 4km prostej drogi, można utrzymywać stałe obroty i prędkość tak jak w 4t, czy co jakiś czas puścić manetkę dosłownie na sekundę i spowrotem dodać gazu? Gdzieś o tym słyszałem jednak nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości
#mechanikamotocyklowa
#motocykle
  • 9
  • Odpowiedz
@Averoeees chodzi o to, żeby stałe spalane było paliwo, można odpuszczać manetke, ale nie robić tego do hamowania silnikiem czyli nie zamykać przepustnicy na długi czas
  • Odpowiedz
@Averoeees:

4km prostej drogi, można utrzymywać stałe obroty

Tak.
Tu chodzi o możliwe problemy z nagarem przy małym obciążeniu w czasie dłużej pracy. Ale nie jeździsz tym po autostradzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Averoeees: kolego. Ja przerabiam i tuninguje swoje silniki 2t. Oryginalnie kręciły się do 7 tys obr n najwyższym biegu u mnie kręcą się do 13 tys obr.
Moc podniesiona (w najmocniejszym silniku jaki mam) o 500% względem oryginału. Przejeździłem na tych silnikach około 20 tys km.
Więc myślę że mogę się wypowiedzieć.

@kipowrot:
@Averoeees:
Silnik 2t jeśli nie jest na dotarciu.
(Przy tulei żeliwnej i pasowaniu 0,06mm to będzie
  • Odpowiedz
@Averoeees: generalnie chodzi o to, że w 2 suwie Tłok, pierścienie, łożyska wału smarowane i chłodzone jest mieszanką paliwa i oleju, puszczając gaz zamykasz przepustnice i tłok nie jest smarowany przez ten czas, a jak coś chodzi na sucho to się grzeje, możesz sobie to wyobrazić i działać tak, jak sam czujesz, motor odrazu się nie zatrze, a nawet jak go złapie jak ostygnie to też puści,ale rysy zostaną, rób to
  • Odpowiedz
@krzysztof2033: A jak to sie ma w przypadku skutera 2t? Nie można tu wcisnąć sprzęgła w czasie jazdy więc jak np. zjechać z długiego wzniesienia? w skuterach jest dodatkowe smarowanie po odjeciu gazu czy jak?
  • Odpowiedz
Sprzęgła nie musisz wciskać, wystarczy co jakiś czas, dodać na maxa i ująć gazu, dadajac gazu unosisz przepustnice i iglicę, wzbogacasz tymsamym mieszankę i to wystarczy. Podczas zjeżdżania to też jedyna metoda w skrzyni automatycznej.
  • Odpowiedz