Wpis z mikrobloga

Pewnie było 10 miliardów razy, ale zapytam, bom ciekaw: gracie na padzie, czy na myszce + klawiaturze? Mi w gry typu Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 wygodniej jednak grać na padzie. W strzelanki rodzaju Doom, Quake, itp. na klawiaturze i myszce. Strategie, staro-szkolne RPGi, to wiadomo na czym :)
#pcmasterrace, #gry
  • 15
  • Odpowiedz
@gacek_w: odkąd odkryłem granie na padzie, jestem w antyklawiaturowej bojówce ( )

98% gier gram na padzie. Każda ścigałka, TPP, akcyjniak, RPG, symulator. Nawet w RDR2 gdzie się przecież strzela, milion razy lepiej mi na padzie

Te 2% na myszce to RTSy, citybuidery i niektóre strzelanki FPP - szczególnie sieciowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gacek_w: Dishonored, Detroit i inne filmogry (choć serię Life is Strange to akurat wolę na myszce i klawiaturze), Asasyny (tu uwaga bo nie wszystkie, stare Asasyny pokroju trylogii Ezia to wolałem na klawiaturze), A plague tale, ścigałki wszelakie (wyjątek Driver San Francisco), nowe Tomb Raidery i seria Batman to pad. Pray, Deus Exy, The Outer Worlds, Jade Empire, szczelanki pokroju Doom, Metro czy Borderlands to wiadomo że klawiatura i myszka. Swoją
  • Odpowiedz
@gacek_w: FPS-y wiadomo, myszka + klawka. Ostatnio gralem w God of War na PC w takim ukladzie i bylo mi mega niewygodnie (chocby do pasji doprowadzalo mnie przywolywanie topora „Q” gdy chodzisz WSADem). Teraz gram ponownie w Wieśka 3 i padem az milo.
  • Odpowiedz
odkąd odkryłem granie na padzie, jestem w antyklawiaturowej bojówce


@Atreyu: Ja obawiam się, że też zmierzam w tym kierunku :)
Co ciekawe wszystkie Wieśki przeszedłem na klawiaturze + myszce. Wiedźmina 1 chyba nawet nie dało się inaczej. Ale wtedy byłem dość mocno pc-centryczny i na konsole patrzyłem "z pogardą". Jakiś czas temu zaczęło się to zmieniać: najpierw miałem krótki epizod z XBoxem (z konieczności), potem z własnej woli kupiłem PS4, aby
  • Odpowiedz
odkąd odkryłem granie na padzie, jestem w antyklawiaturowej bojówce ( )


@Atreyu: O ile rozumiem bo jeżdżenie czy chodzenie jest lepsze padem tak #!$%@? nigdy nie zrozumiem strzelania padem xD Mogę poświęcić X czasu aby się przestawić tylko ostatecznie po co? Mysz technicznie zapewnia kilka razy większą precyzję. W grach multiplatformowych już z daleka widać biednego kąsolowca / smartfoniarza próbującego strzelać prosto.
  • Odpowiedz
@L3gion: w takim Cyberbąku to też nie wiem jak można celować padem, czy większości gier z bronią palną

Ale już w takim RDR2, jest to tak zrobione że celuje się fajnie. Strzela się mało, nie seriami, jest zwolnienie czasu. Na początku brałem myszkę na strzelaniny, ale później wyszło że na padzie lepiej wychodzi xD

Grą pomiędzy jest dla mnie GTA V. Bo chodzi się lepiej na padzie, jazda autem na padzie
  • Odpowiedz
Mamy z synem stara konsole xbox360, w sumie nigdy nie grałem bo wychowany na PC ogarniam tylko klawiaturę. Pogralbym w gta5 bo chyba jest na Xbox, powiedzcie prosze, czy da sie do Xbox podłączyć klawiaturę i mysz?
  • Odpowiedz
@40latek: Do Xbox 360 prawie na pewno nie. Do Xbox One i Series X/S tak, ale tylko niektóre gry ją obsłużą (np. Minecraft) - GTA V z tego co wiem niestety nie.
  • Odpowiedz
@gacek_w: zależy od gry - odkąd w asasynach dużo się strzela to m+k, cyberak i horizon zero podobnie. Ale Wiesia przeszedłem i tak i tak, zasadniczo brak preferencji. W gry 'padowe' typu platformówki oczywiście padem.
  • Odpowiedz