Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanka dla #programista15k i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Czy istnieje legitny sposób aby przejść z #uop na #b2b u tego samego pracodawcy załapując się na wszystkie ulgi i ryczałt?

2. Spółka córka nie wchodzi w grę niestety, ale można podobno zmienić stanowisko + zakres obowiązków np z programisty na testera czy scrum mastera, pytanie jak to wygląda w praktyce? Czy gra jest warta świeczki? Ktoś tak robił?

3. A może są jeszcze jakieś inne o których warto pomyśleć? Słyszałem też o firmach, które pośredniczą w takim procesie - tu kolejne pytanie, czy korzystacie bądź znacie kogoś kto korzystał? Ile taka firma liczy sobie za usługę?

#programowanie #pracbaza #b2b #prawjaopracy #it #jdg
  • 8
  • Odpowiedz
@Dejzyl: 1. Jak sie nie pookrywa zakres obowiązków
2. W parktyce wygląda tak że się nie pokrywa zakres obowiązków i swiadcoznych usług na b2b
3. Tak wystarczy dowolny podmiot który zgodzi się to zrefakturować
  • Odpowiedz
@Dejzyl, @zibizz1 tylko pytanie takie, czy spółka córka, bądź dowolny inny podmiot który to zafakturuje jest wystarczający. Bo tak naprawdę świadczysz usługi na rzecz swojego 'byłego pracodawcy' tylko poprzez inny podmiot, prawdopodobnie korzystasz z tego samego laptopa, poczty, chodzisz do tego samego miejsca pracy, może nawet na LI zostawiasz tego samego pracodawce. Czy takie przesłanki nie sa czymś czym US może sie zainteresować? Kiedyś kolega zgłębiał temat, był u radcy podatkowego
  • Odpowiedz
@zibizz1: ja mam trochę sceptyczne podejście do tego tematu, to Ty jako przedsiębiorca musisz raczej obronić swoja tezę ze nie świadczysz usług na rzecz byłego pracodawcy w razie kontroli, gdyby taki zarzut padł, z tym ze nie wiem na ile mozliwe jest to zeby ktos mogł chciec Ci cos takiego udowadniac...
  • Odpowiedz
@dante_90 tylko ciekawe jak wygląda taka kontrola no i czy faktycznie obronić jest łatwo czy sie trzeba bardzo napocić
do tego czy zmiana stanowiska + obowiązków pozwala na wybranie ryczałtu? jeśli z pracodawcą rozstałem się np 30 grudnia? czy mogę tylko wybrać liniówkę + zachować zniżki??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dante_90: no ale nie świadczysz przecież. To twój klient świadczy. Nie ważne że robisz to samo w tym samym projekcie świadczysz usługi dla innego podmiotu, natomiast udowodnienie że obowiązki się nie pokrywają moim zdaniem jest kilka leveli wyżej bo to bardzo łatwo podważyć
  • Odpowiedz
@zibizz1: bezpośrednio faktycznie nie świadczysz, ale pośrednio już jak najbardziej tak, a czy masz problem czy nie to jest kwestia interpretacji przepisów przez urzędnika który może Cie odwiedzić z kontrola skarbowa. Jeden nawet nie sprawdzi, a drugi będzie się chciał wykazać (czy z jakichkolwiek innych pobudek) i stwierdzi ze wg niego to Ty jako przedsiębiorca te usługi świadczysz i to co robisz w tym momencie to oszustwo podatkowe i sprawa idzie
  • Odpowiedz