Wpis z mikrobloga

@slkt:
żałuję że Pan pułkownik mnie przezornie zablokował bo bym publicznie zapytał jak on tłumaczyłby "Air Assault Brigade" w odniesieniu do terminologii sowieckiej: отдельные десантно-штурмовые батальоны (ОДШБ) czyli batalionów/brygad powietrznoszturmowych które były potem desantowo-szturmowe a na zachodzie zachował się termin jak wzmiankowałem. No nic, ktoś się chciał doczepić to się doczepił.
¯\_(ツ)_/¯
ps. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%88%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%A1%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D1%81%D0%BA_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0

Десантно-штурмовые формирования Сухопутных войск СССР — соединения и отдельные части Сухопутных войск Вооружённых Сил СССР, предназначавшиеся для
Przy czym faktycznie używana obecnie terminologia i w pełni poprawna to jest "desantowo szturmowa" - jasne, tutaj płk ma racje. Ja nie dość że użyłem nazwy sowieckiej z lat 60tych to jeszcze bezrefleksyjnie spolszczyłem " Air Assault".
Ale całość uwagi jest na zasadzie czepiania się dla samego czepiania.
@Maszyb: a co to ma wspólnego z w/w? Ja się znam coś tam na wojsku i wojnie a nie na rynku finansowym.
Co do tego co repostowałeś:
Koleś który ma żonę Ukrainkę (której Ojciec poległ niedawno walcząc z ruskimi) pisze na TT dowolne bzdury usprawiedliwiające to że epizodycznie ukraińskie pojazdy mają emblematy Wermachtu. Ja takich góra 5 naliczyłem ale nie zmienia to faktu że pisanie o "krzyżu katakumbowym:" to rżnięcie głupa
@wolskiowojnie: chodzi o to że jesteś nierzetelny. Jak w przypadku Atora, nie potrafisz sprawdzić do kogo idziesz rozmawiać a wystarczy 5 minutowy research by wiedzieć że to szur. Mocno to rzutuje na twoje umiejętności Osint. Czy wizyta Bartosiaka w DoD, dopiero Bartosz Brown ci wytknąl na opro, że się mylisz (jak zwykle) 10 razy bym się zastanowił czy coś ci zlecić bo odwalisz taką maniane. I co powiesz? Przepraszam jak komuś