Wpis z mikrobloga

@marcelus akurat banderyzm jest na Ukrainie mocno rozpowszechniony. Droidy ci wybrzdękają że "Beeep beeeeep partia nacjonalistyczna ma jedno miejsce w parlamencie Ukrainy beeeeeeep" ale albo nie potrafią albo nie chcą przyjąć do zrozumienia że kult bandery tam promieniuje, to jak u nas z kultem "ziuka" Piłsudskiego - partia która się odwołuje 100% do niego - Konfederacja Polski Niepodległej ma 15 członków w wieku 60 lat ale kult tej persony promieniuje na
  • Odpowiedz
Poroszenko by na drugi dzień przepraszał.


@marcelus: XD
Chyba nie bardzo pamiętasz politykę historyczną Poroszenki i poziom napięcia w relacjach polsko-ukraińskich te parę lat temu.
  • Odpowiedz
ale kilka lat temu takie foto głównodowodzącego armii ukraińskiej byłoby skandalem, a Poroszenko by na drugi dzień przepraszał.


@marcelus: No nie bardzo. Poroszenko miał krotki okres gdy próbowali na poczatku jakoś zadowolic poslka strne. Co prawda nie jednostornnymi przeprosinami, ale ukleknieciem pod pomnikiem ofiar rzezi.
No jednak potem jego formacja zmieniła polityke idac na konfornacje. Żadnych przeprosin nie byłoby. To za Poroszenki hymn OUN stał sie oficjalnym marszem sił zbrojnych
  • Odpowiedz
@marcelus: To co masz w tych linkach przebija foto. Do tego wprowadzenie hymnu OUN.
Wprowadził banderowskie pozdrowienie do armii. Poroszenko sam mówił o sobie, że jest banderowcem. W jego frakcji jest najwiekszy apologeta UPA W.Wjatrowycz, ale Ty twierdzisz, że przepraszałby za zwykłą fotke obok zdjecia Bandery?
Przecięz to co obecnie robia cozłowe postacie UA w kwestii wychwalania Bandery to pikuś przy dokonaniach Poroszenki.
Ale masz foto - Poroszenko w mundurze
szurszur - @marcelus: To co masz w tych linkach przebija foto. Do tego wprowadzenie h...

źródło: comment_167267844101nPjrvveBv0XZKnv3dWuv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marcelus: Masz zdjecie z napisaem Bandera oraz przykałdy znacznie bardziej probanderowskich działąń Poroszenki.
Za żadne Poroszenko nie przeprosił to i nie przeprsiłby za fotke z Bandera, ktora być moze zrobił, ale nie chce mi sie nawet szukać.
  • Odpowiedz
  • 0
@szurszur no i po raz kolejny złapałem cię na manipulacji, ty chyba inaczej nie potrafisz

Poroszenko przejęzyczył się w trakcie pogrzebu oficera SBU zastrzelonego w miejscowości Wołnowacha na wschodzie Ukrainy. Sprawców nazwał on – zapewne wbrew intencjom – „cynicznymi banderami”, mając prawdopodobnie na myśli „cynicznych bandytów”. Wywołało to falę komentarzy, których celem było wyśmianie prezydenta Ukrainy i jego pomyłki.


Poroszenko zareagował, umieszczając w internecie zdjecia w kurtce z napisem „cyniczny Bandera”.
  • Odpowiedz
@marcelus: Potwierdzasz, że tak było. Były i dalsze wypowiedzi i wpisy z puszczaniem oczka.
A ubranie z nazwiskiem Bandery załozył i wychwałał ukrainski nacjonalizm w oficjalnych przemowach. Na Zelenskiego wykopki wrzucaja tylko wypowiedz w odpowiedzi na pytanie dizennikarza do tego z czasów sprzed prezydentury.

Nadal tez czekam na dowody na przeprosiny za to co wyzej wymieniałem, bo to bardziej probanderowskie zahcowania niż zdjecie obok portretu Bandery , a jakoś o
  • Odpowiedz
@marcelus: Wrzucięłm fote z Banderą. Z nazwiskiem Bandera. Dlaczego tak boisz sie odpwoiedzięc na moje pytanie? Zapewne dlatego, że orze Twoją narracje z pierwszego wpisu.

co jest dla Ciebie gorsze - wprowadzenie banderowskiego hymnu i pozdrowienia do armii UA czy taka fotka obok pomnika Bandery? Odpowiedz wprost.
  • Odpowiedz
  • 0
@szurszur nic mi niczego nie orze, nikt sobie z banderą zdjęć nie robił. Że wprowadzenia symboliki banderowskiej można się na różne sposoby wyłgać, ze zdjęcia z banderą już nie. To jest ta różnica o której mówię i to widać, ale udajesz że jej nie ma. Wojna miała wyłonić nowych bohaterów i skończyć z kultem bandery, a tymczasem widać że jest zupełnie inaczej

@dziczyznaa nie dopominam się zdjęcia prezydenta, tylko kogoś
  • Odpowiedz