Wpis z mikrobloga

Prognozy dla Europy mówią, że za tydzień zacznie się ochłodzenie a bańka arktycznego powietrza może pęknąć za 2tyg. Jakies 2tyg temu czytałem, że bańka zimnego powietrza jest ponad przeciętnie zimna a teraz mówią o dalszym jej ogłodzeniu. Jak pęknie to tylko kwestia na jak bardzo zaludnione tereny rozleje sie to najzimniejsze powietrze. Jak dobrze trafi to spokojnie wracamy ponad... $7
#gielda #natgas
widmo82 - Prognozy dla Europy mówią, że za tydzień zacznie się ochłodzenie a bańka ar...

źródło: comment_1672616323KM99Q00pBmZbJ3QJBafvhC.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@widmo82: jakby tak jeszcze przyszedł taki mróz bez śniegu i wiatru. Za gówniaka uwielbiałem chodzić na pobliskie jezioro obserwować różne bąble w lodzie i słuchać kosmicznych dźwięków kurczącego się, pękającego lodu. Wiem, wiem, że taki scenariusz to koszmar dla rolników.
  • Odpowiedz
@widmo82: Ale wiesz ze ta mapka co pokazujesz to temperatura dla poziomu 850hPa czyli zaleznie trochę od ciśnienia ale uśredniając 1,5 km nad Ziemia. Na powierzchni Ziemi rzecz jasna jest zdecydowanie cieplej. Pomijam, ze długoterminowe prognozy (a dwa tygodnie w przód to długoterminowa) z taka dokładnością to fusy. Pokazanie jakieś trendu, możliwości tyle to max jeśli chodzi o długoterminowe, może być totalnie inaczej
  • Odpowiedz
Ale wiesz ze ta mapka co pokazujesz to temperatura dla poziomu 850hPa czyli zaleznie trochę od ciśnienia ale uśredniając 1,5 km nad Ziemia.

@Shrug: tak wiem, mniej wiecej od 7 klasy

Pokazuje, że mimo, iż notujemy w Europie rekordowe temperatury a w USA po silnych opadach sniegu i ochłodzeniu jest równiez ponadprzeciętnie ciepło, może rozlać się znów zimno i to jeszcze jakie tej zimy nie było. Warto śledzić rożne warianty i
  • Odpowiedz
@widmo82: ale ta prognoza sugeruje ochłodzenie do okolic 0 w Polsce na wysokości 2m może jakiś drobny mróz (ok -10 stopni na 850hPa) a po drugie jak pisałem tak daleka długoterminowa to fusy, które mogą ale nie musza się sprawdzić
  • Odpowiedz