Wpis z mikrobloga

Garść statystyk na powitanie nowego roku
Na początku 2022r. samych tylko bilbordów należących do dużych firm reklamowych było w Krakowie ok. 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ (DWA TYSIĄCE!).
Z prywatnej inwentaryzacji wynika, że dziś bilbordów należących do dużych firm reklamowych mamy 2️⃣6️⃣2️⃣, z czego tylko ok. setka jest zgodna z uchwałą.
Oznacza to, że z Krakowa zniknęło prawie 9️⃣0️⃣% bilbordów, a to nadal nie koniec.
Nieczęsto pojawiają się tu laurki pod adresem urzędu miasta, ale tym razem naprawdę duże wyrazy uznania należą się pracownikom Wydziału Architektury i Urbanistyki, którzy do tematu podeszli i nadal podchodzą z ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem

https://www.facebook.com/ladnykrakow/posts/pfbid0H6w1vpyQ6gHftMKqLKLdrZbRp9BLkecW3PvSxZnJY7kkTyk9hruhrvT22rA6Ep4bl
#krakow
Cymerek - Garść statystyk na powitanie nowego roku 
Na początku 2022r. samych tylko ...

źródło: comment_1672605228fIodla6S1gCN19LJFjLjwe.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cymerek: Oczywiście są sposoby obejścia tego zakazu. Najlepszym przykładem jest rusztowanie i płachtą niby remontową a na niej rotowane reklamy. Obecnie straszy Sylwestrem w tvp.
Skrzyżowanie Czarnowiejskiej i aleji Mickiewicza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cymerek: są firmy, do których nie dojedziesz albo ich nie znajdziesz bo nie mają jak się zareklamować. Na przykład wykładziny Abart. Oni są mocno schowani, a jedyna możliwość reklamy istniała przy ul. Nowohuckiej (ja po tej reklamie się w ogóle o nich dowiedziałem).
A w hucie kilka sklepów zakupiło w firmie brata króliczka witrynę zgodną z wymaganiami parku kulturowego i są absolutnie szkaradne
@raFFcio: @grafixautozine: zgadzam się z wami. Część środowiska krzyczy że zapisy uchwały są zbyt słabe a inna że są zbyt rygorystyczne.
na plus jest usunięcie 90% reklam w dobie szukania firm w internecie
na minus jest pozwolenie na reklamy w ramach remontów (co jest wykorzystywane w niewłaściwy sposób) oraz np usunięcie neonu ze Zgody 7 - chociaż to bardziej Park Kulturowy NH który nie dopuszcza do reklam neonów które nie
Cymerek - @raFFcio: @grafixautozine: zgadzam się z wami. Część środowiska krzyczy że ...

źródło: comment_1672609497h698iCZ2p5pX3youVE5YL5.jpg

Pobierz
@Cymerek: wiesz, w tym kraju przepis musi być albo bardzo konkretny, albo zaraz znajdzie się całe mnóstwo jego obejść. I pod tym kątem dobrze, że czarne jest czarne, a białe jest białe - czyli zakaz reklam i koniec.
Z drugiej - nie wydaje mi się, żeby efekt w każdym przypadku był adekwatny. Bo przytoczony przeze mnie przykład wymagałby, żeby firma Abart zdecydowanie zwiększyła nakłady na reklamę w internecie bądź radio/TV. Może