Wpis z mikrobloga

@anonimowymirek155: jak będziesz się uczył z oficjalnych materiałów to i z c2 może być ciężko, ale inne, nieoficjalne (MM, Schweser, Prepnuggets) są bardzo przystępne - polecam prepnuggetsa i robić dużo testów. Pracodawcy bardzo dobrze patrzą, zdanie takiego egzaminu zapewnia praktycznie telefon z umówieniem na rozmowę po przesłaniu cv - wiadomo, że potem trzeba przejść rekrutację, ale na samym starcie jesteś bardziej atrakcyjny niż 90% pozostałych kandydatów.
@koronahehe: Brzmi super. A czym się zajmujesz zawodowo? Analityk? Co robią twoi znajomi z full tytułem? Z tego co widziałem na rozkładach CFA SOCIETY to większość idzie w porfolio managment ale to chyba ciężki temat by się przebić w PL?
@anonimowymirek155: wiesz co, ja troche popracowałem w funduszu i to trzeba samemu przeżyć. Od liceum każdą wolną chwilę poświęcałem na śledzeniu newsów gospodarczych, giełdzie i inwestowaniu - a praca na pełen etat w tym obszarze mnie rozczarowała. po 10h robienia tego "zawodowo" nie miałem siły po powrocie do mieszkania już czytać notowań. Zrobiłem pivot w stronę it i jestem teraz analitykiem biznesowym, z wiedzą domenową z bankowości bardzo fajnie można się
@koronahehe: Miałem tak samo:) Z tym, że ja pierwsze co zrobiłem to maklera. Sam aspiruje do pracy w TFI ale słyszałem, że ta praca 'wypala' niezależnie od stanowiska. Mogłbyś mi opowiedzieć co Cie rozczarowało w pracy? Kwestia innych wyobrażeń?
@anonimowymirek155: praca jako analityk była fajna, ale zobaczyłem ile do zrobienia w ciągu dnia/tygodnia pracy ma protfolio manager w TFI do którego aspirowałem - on nie ma czasu na analizę, bo zajmuje się masą innych zajęć okołooperacyjnych. Inna sprawa, że w funduszach nie chodzi o to, żeby inwestor zarabiał, tylko żeby biznes się spinał i management fee wpadały. Jakbym miał do wyboru prowadzić portfel kilku milionów swoich (do czego ofc. aspiruję
@koronahehe: Może głupie pytanie ale jak przeprowadzane są analizy w TFI? To jest wszystko bazowane na algorytmach czy analitycy analizują 'ręcznie' sprawki, raporty, sektor i tego typu rzeczy? Propo działan operacyjnych to własnie dane mi było usłyszeć że portfolio manager to górnolotny tytuł bo w wiekszości przypadków jest on odpowiedzialny za relacje z inwestorami xD Nie mam pojęcia jednak ile w tym prawdy. Mógłbyś mi jeszcze opowiedzieć jak to było z
@anonimowymirek155: Go for it, CFA to najlepsza opcja względem wątpiwej jakości uczelni w Polsce. Ja zdałem L1 za 1 razem w trakcie korony przy 23% poziomie zdawalności, 2 pisałem w listopadzie czekam na wyniki - pracuję w Luksemburgu w finansach - CFA nawet ten 1 poziom otworzył mi dużo drzwi. A szczególnie wiedza jaką zdobyłem.
Dzięki CFA wkręciłem się jeszcze mocniej w finanse i zrozumiałem wiele rzeczy - najlepsza decyzja w